,فیسبوک,اینستاگرام,ویژگی های اینستاگرام

مجله سورنا: فیسبوک از اضافه شدن ویژگی های جدید به اینستاگرام خبر داد

مجله سورنا: براساس اعلام فیسبوک، قرار است به منظور بهبود تجربه کاربری اینستاگرام، ویژگی ها و امکانات جدیدی به این پیام رسان و شبکه اجتماعی افزوده شود. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

,فیسبوک,اینستاگرام,ویژگی های اینستاگرام
کنفرانس توسعه دهندگان F8 فیسبوک روز گذشته آغاز شد و در جریان این مراسم کمپانی طی بیانیه ای به چند نکته اشاره کرد که یکی از آن ها اضافه شدن ویژگی های جدید به پیام رسان و شبکه اجتماعی زیر مجموعه آن ها، اینستاگرام بود. براساس اعلام فیسبوک، قابلیت خرید مستقیم، یک دوربین بهبود یافته و قابلیت جمع آوری پول حالا به اینستاگرام اضافه خواهد شد.

درواقع اینستاگرام درحال گسترش سیستم فروشی است که ماه گذشته آن را راه اندازی کرده و حالا به افراد عمومی حاضر در این شبکه اجتماعی که قصد فروش محصول خود را دارند (کریتور ها) اجازه می دهد که یک محصول خاص را در پست خود تگ کرده تا دنبال کنندگان بتوانند آن را مستقیما و بدون نیاز به سایت های جانبی خرید کنند. این ویژگی با آغاز هفته آتی برای دسته کوچکی از کریتورها ارائه خواهد شد و قرار است به مرور زمان به صورت گسترده عرضه شود. اینستاگرام می گوید که دیگر نیازی نیست کاربران برای خرید کردن یک محصول از آن اسکرین شات گرفته و یا  جزئیات آن را در کامنت ها و دایرکت جویا بشوند. درعوض، آن ها قادر خواهند بود تا فقط با یک لمس ساده کالا موردنظر را مشاهده کرده و آن را به صورت مستقیم خریداری کنند.

,فیسبوک,اینستاگرام,ویژگی های اینستاگرام

ویژگی معرفی شده دیگر برای اینستاگرام امکان جمع آوری پول است که هم اکنون فقط برای ایالات متحده ارائه شده است اما اینستاگرام گسترش آن به کشور های بیشتر را وعده داده است. به کمک این ویژگی، کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود تا از طریق یک استیکر در استوری های خود برای نهاد های غیرانتفاعی پول دریافت کنند. فیسبوک متذکر شده است که ۱۰۰درصد مبلغ اهدا شده به دست نهاد های غیر انتفاعی می رسد و این کمپانی کوچک ترین مقداری از آن را برداشت نخواهد کرد.

,فیسبوک,اینستاگرام,ویژگی های اینستاگرام

اینستاگرام همچنین به یک دوربین بهبود یافته نیز مجهز خواهد شد؛ دوربین جدید چیزی را شامل می شود که فیسبوک آن را Create Mode نامیده است. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که بدون استفاده از عکس یا ویدئو  به اشتراک محتوای موردنظر خود بپردازند. فیسبوک همچنین مدعی می شود که قابلیت های دیگر اضافه شده به دوربین اینستاگرام باعث خواهند شد تا کارابران راحت تر از گذشته از افکت ها و استیکر های این پیام رسان و شبکه اجتماعی استفاده کنند.

و در آخر، فیسبوک عنوان کرد که در اواخر این هفته یک نسخه آزمایشی از اینستاگرام را در کانادا ارائه خواهد کرد که قرار است در آن تعداد لایک های عکس ها و همچنین تعداد بازدید  ویدئو ها حذف شود.

به نظر می رسد که فیسبوک با تغییراتی که برای مسنجر های زیر مجموعه خود در نظر گرفته است می خواهد بیش از گذشته نظر کاربران را نسبت به آن ها جلب کند. اما به عقیده بسیاری از کاربران این کمپانی همیشه به نیاز های کاربران خود در این زمینه توجه نمی کند و اضافه نشدن ویژگی ریپلای کردن به دایرکت مسیج اینستاگرام که کاربران زیادی آن را درخواست کرده اند به خوبی بیانگر این مسئله است. شما در این باره چه فکر می کنید؟ به نظر شما اینستاگرام دیگر به چه ویژگی های جدیدی نیازمند است؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

0