,boost mode,به روزرسانی نینتندو سوئیچ,e3 2019

مجله سورنا: boost mode مخفی در نینتندو سوئیچ که سرعت لود بازی را کاهش می دهد

مجله سورنا: نظر می رسد که به روزرسانی نسخه ۸٫۰۰ نینتندو سوئیچ که دو هفته پیش ارائه شده است دارای یک ویژگی افزوده شده مخفی است که باعث لود سریع تر بازی ها می شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

پچ نسخه ۸٫۰۰ برای نینتندو سوئیچ  که در تاریخ ۲۶ فروردین (۱۵ آپریل ۲۰۱۹ ) ارائه شد چندین ویژگی جدید را به همراه داشت. این ویژگی ها کاربران را قادر ساختند که نرم افزار نصب شده خود را مرتب سازی کنند، اطلاعات ذخیره شده را بین دستگاه ها منتقل کنند و در بازی های خود zoom in کنند. اما این طور که پیداست ویژگی دیگری از طریق این به روزرسانی به سوئیچ اضافه شده است که نمی توان آن را در لیست تغییرات رسمی ارائه شده توسط کمپانی پیدا کرد.

ظاهرا یک ویژگی، که در بحث ها در این باره تحت عنوان “boost mode” نامیده شده است، به نینتندو سوئیچ اضافه شده است و به کاربران اجازه می دهد در شرایطی خاص، سی پی یو را تا ۱٫۷۵ گیگاهرتز اورکلاک کنند. این عدد در مقایسه با سرعت یک گیگاهرتزی معمول سی پی یو یک پیشرفت چشم گیر به حساب می آید.

این boost mode مخفی با انتشار نسخه ۱٫۶٫۰ بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild همراه شد و باعث سریع تر شده فرایند لودینگ این بازی گردید. نینتندو همچنین نسخه ۱٫۳٫۰ Super Mario Odyssey را ارائه کرده است که به گفته کاربران این بازی، boost mode باعث لود سریع تر آن نیز شده است.

به هرحال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا در نهایت نینتندو به صورت رسمی به boost mode اشاره خواهد کرد و یا آیا برنامه های دیگری برای این ویژگی مخفی دارد یا خیر. نرم افزار کنونی سوئیچ برای استفاده از boost mode به به روزرسانی نیاز دارد، بنابراین کاربران باید برای لود سریع تر بازی هایشان منتظر پچ های به روزرسانی برای آن ها باشند.

پیش از این شایعاتی مبنی بر این منتشر شده بود که نینتندو قصد دارد تا در مراسم E3 امسال که ۲۱ تا ۲۴ خرداد (۱۱ تا ۱۳ جون) برگزار می شود از مدل های جدید سوئیچ خود رونمایی کند. این طور گفته می شد که مدل اول از دستگاه ها مدل ارزانتر و جایگزین مدل قدیمی Nintendo 3DS بوده و مدل دوم یک نسخه تقویت شده خواهد بود که علاقمندان به بازی های حرفه ای تر را هدف قرار می دهد. اما بعد از انتشار این شایعات، نینتندو اعلام کرد که قصد ندارد دستگاه های جدید را در  E3 2019 ارائه کند؛ بنابراین کسانی که به دنبال قدرت بیشتر اجرا بازی در نینتندو سوئیچ هستند در حال حاضر اورکلاک بهترین انتخاب برای آن ها خواهد بود.

شما در این باره چه فکر می کنید؟ آیا از طرفداران نینتندو سوئیچ هستید؟ به نظر شما ویژگی اورکلاک تا چه اندازه می تواند بر روی اجرا بازی ها در این کنسول تاثیر گذار باشد؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

 

0