,سامسونگ,رابط کاربری,رابط کاربری one ui

مجله سورنا: ظاهر نه چندان جذاب حالت ضبط ویدیو در One UI

مجله سورنا: همان طور که می دانید، گوشی های آیفون اپل برای عکسبرداری و ضبط ویدیو دو حالت مختلف دارند اما گویا سامسونگ نیز می خواهد چنین کاری را انجام دهد ولی با این تفاوت که ایده آن از گوگل گرفته شده است. ویژگی Multi functionality که حالا توسط سامسونگ ارائه شده، پیش از این در گوشی های پیکسل گوگل مشاهده شده بود بنابراین به نظر می رسد کمپانی کره ای از اقدام مالک اندروید کپی برداری کرده است.

البته نمی توانیم چنین ادعایی را تأیید کنیم چرا که شاید حتی گوگل هم از اپل تقلید کرده باشد اما هر چه که هست، به ناکارآمدی حالت ضبط ویدیو در رابط کاربری One UI گوشی های سامسونگ مربوط می شود به خصوص اینکه کاربران نتوانسته اند در حالت پیشرفته (Pro) از سوژه های مدنظر خود فیلم بگیرند. در اینجا ممکن است فکر کنید که افراد می توانند در آینده به این قابلیت عادت کنند ولی بعید است چنین چیزی رخ دهد.

در نسخه ۹ اندروید، وقتی اپلیکیشن دوربین را اجرا می کنید، همان حالتی پخش می شود که آخرین بار روی آن بوده اید ولی وجود حالت عکسبرداری و فیلمبرداری جداگانه بدان معناست که باید زمان بیشتری باشد تا حالت مدنظر را اجرا نمایید و دیگر حالت غیرفعال شود. اما همین اتفاق کوچک سبب خواهد شد تا موقعیت حساسی که می خواهید از آن عکس بگیرید یا فیلم ضبط کنید از بین برود.

بعید است سامسونگ کاری کند

به طور کلی، جابه جایی بین حالات مختلف در اپلیکیشن دوربین، بیشتر شبیه یک مشکل است تا قابلیت اضافه و کاربردی زیرا لحظاتی که از آنها می خواهید فیلم بگیرید مانند لحظات عکسبرداری کوتاه نیستند اما به هر ترتیب به عنوان کاربر باید به این گزینه اضافه شده عادت بکنید که البته بعید است چنین چیزی بشود.

اگر بخواهیم در این باره نظر قطعی بدهیم، باید بگوییم که حالت جداگانه ضبط ویدیو یکی از ویژگی های همیشگی و مشکل ساز رابط کاربری One UI در گوشی های سامسونگ خواهد بود.

مطمئناً افراد زیادی هستند که از چنین قابلیت جدیدی رنج می برند یا خواهند برد. متأسفانه کاربران معمولی بعید است در این باره اعتراضی کنند که در این صورت قطعاً حالت جداگانه ضبط ویدیو به یک ویژگی همیشگی تبدیل خواهد شد. لازم به ذکر است که قابلیت گفته شده در حالت ضبط پیشرفته (Pro) بیشتر به چشم خواهد آمد.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم در رابط کاربری One UI گوشی های سامسونگ به چنین مشکلی برخورد کرده اید؟ فکر می کنید سامسونگ باید چگونه این مشکل را رفع کند؟ نظر خود را با دیگران در قسمت انتهای خبر به اشتراک بگذارید.

0