,،آمازون و گوگل دعوا بر سر یوتیوب را خاتمه دادند ،images for ‫توافق گوگل و آمازون برای پشتیبانی از سرویس استریم همدیگر‬‎،شایعه: آمازون یک سرویس استریم موسیقی رایگان راه اندازی می کند ،آمازون در حال توسعه سرویس استریم بازی خود است ،چرا آمازون به جای گوگل، سرویس توییچ را خرید ،آمازون و گوگل دعوا بر سر یوتیوب را خاتمه دادند ،گوگل سرویس استریم اختصاصی و «دسته بازی» خود را معرفی کرد / همه ،آمازون و گوگل دعوا بر سر یوتیوب را خاتمه دادند ،گوگل دسترسی محصولات آمازون را به یوتیوب مسدود کرد ⋆ دورنگر ،گوگل از سرویس استریم بازی استادیا رونمایی کرد ، استریم,images for ‫توافق گوگل و آمازون برای پشتیبانی از سرویس استریم همدیگر‬‎,آمازون

مجله سورنا: توافق گوگل و آمازون برای پشتیبانی از سرویس استریم همدیگر

مجله سورنا: برای صاحبان دستگاههای آمازون دسترسی به سرویس های مرتبط با استریم گوگل کاری مشکل و در بهترین حالت طاقت فرسا است. این مسکلات برای کاربران گوگل و دسترسی به سرویس های آمازون هم پا برجاست. اما به نظر می رسد که دو غول دنیای دیجیتال توافق کرده اند تا سلاح های خود را زمین بگذارند و آتش بس اعلام کنند. در ۱۸ آوریل، دو شرکت به طور مشترک اعلام کردند که “در ماه های آینده، پشتیبانی از پلتفرم چندسکویی برای استریم ویدئو ارائه خواهد شد که در میان آن می توان به Prime Video در  Chromecast  و Android TV، پشتیبانی رسمی یوتیوب در Fire TV آمازون و تلویزیون های هوشمند سازگار با Fire TV اشاره نمود. Prime Video در حال حاضر در تعداد محدودی از دستگاه های Android TV در دسترس بوده اما  پشتیبانی از این پلتفرم در حال گسترش است.

اختلاف بین آمازون و گوگل طی سال ها چندین بار تغییر کرده است و آمازون از فروش برخی از دستگاه های گوگل مثل سری کروم کست در فروشگاه خود سر باز زده است. از سوی دیگر، گوگل از دسترسی یوتیوب در دستگاه هایی مانند Amazon Echo Show جلوگیری نموده است. هرچند که اعلامیه امروز یک نشانه واضح از بهبود روابط بین دو شرکت است اما هنوز هم در سطح مورد انتظار ما قرار ندارد. به عنوان مثال، هیچ یک از شرکت ها یک جدول زمانی برای بازگشت یوتیوب به Echo Show یا قرار گیری محصولات گوگل در فروشگاه آمازون، ارائه نکرده است.

دلایل پشت پرده برای این اعلامیه چیست؟ خطر از دست دادن بازار. فضای سرویس های استریم ویدئو در حال حاضر به دلیل ورود قریب الوقوع سرویس های Apple TV Plus و دیزنی پلاس در سطح رقابتی خیره کننده ای قرار دارد. انتظار می رود که هر دو سرویس در طیف گسترده ای از دستگاه های استریم ویدئو، از جمله Roku و اکثر تلویزیون های هوشمند در دسترس باشند. مصرف کنندگان به این ترتیب با انتخاب های بسیاری برای خرید انواع دستگاه و اشتراک سرویس های مختلف استریم مواجه خواهند شد. اگر این انتخاب به چیزی جز به Prime Video یا یوتیوب منجر شود، می تواند به هر دو شرکت آسیب برساند.

به علاوه، اگر مردم احساس کنند که هیچ دلیلی برای استفاده ی محصولات رقیب در دستگاه کروم کست و Fire TV وجود نداشته باشد، آنها ممکن است به راحتی دستگاه Roku را بخرند  که تقریبا هر پلتفرم استریمی را پشتیبانی می کند. گوگل و آمازون می توانند در گردباد انتخاب گرفتار شوند، اما هر دو شرکت ترجیح می دهند که از آن اجتناب کنند.

0