,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو

مجله سورنا: طراحی سری گوشی Samsung Galaxy Note10 توسط

مجله سورنا: سری گوشی های سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ (Galaxy Note10) و گلکسی نوت ۱۰ پرو (Galaxy Note10 Pro)، از جدیدترین محصولات شرکت گوشی سازی سامسونگ به شمار می روند.مدتی قبل بود که تصاویری از قاب های ساخته شده توسط شرکت اولیکسر (Olixar) برای این سری پرچمدار جدید سامسونگ منتشر شدند و اطلاعات اندکی را از این گوشی در اختیار ما قرار دادند. این اطلاعات فقط در مورد بخش پشتی گوشی و هیچ اشاره ای به صفحه نمایش این گوشی هوشمند نشده بود. حال تصاویری از قاب محافظ این محصول پرچمدار سامسونگ منتشر شده است که برخی از شایعاتی که در مورد طراحی این گوشی وجود داشت را تایید و برخی دیگر را تکذیب می کند. در ادامه با وبسایت تکفارس همراه باشید.

در همین ماه جاری بود که رندرهایی از سری گوشی پرچمدار سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پرو که با استفاده از اتوکد ساخته شده بودند را مشاهده کردیم. حال شرکت Olixar، تصاویری را از قاب های این سری گوشی به نمایش در آورده است تا بتوان بیشتر با طراحی آن ها آشنا شد. گفتنی است که این تصاویر از طریق یک فروشگاه اینترنتی بریتانیایی منتشر شده است. در این تصاویر می توان ابعاد واقعی این محصول را مشاهده کرد و برخی از شایعاتی که از این گوشی منتشر شده بود را به مرحله تصدیق رساند.

جای قرارگیری دوربین در هر دو گوشی مثل یکدیگر است و در هر دو گوشی ماژول دوربین در سمت راست و به صورت عمودی قرار دارد. در مدل پایه این محصول، یعنی گلکسی نوت ۱۰، یک ماژول دوربین سه گانه مشاهده می شود اما در مدل پرو، این تعداد افزایش یافته و یک دوربین دیگر به گوشی افزوده شده است. در زیر می توانید تصاویری از محافظ پشتی این گوشی را مشاهده کنید. (تصویر سمت راست مربوط است به گلکسی نوت ۱۰ و تصویر سمت چپ مربوط می شود به گوشی گلکسی نوت ۱۰ پرو)

,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو
,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو

علاوه بر موارد مذکور در بالا، این تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که دکمه های تنظیم صدا و پاور گوشی در سمت چپ قرار خواهند گرفت و دکمه بیکسبی که شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۷ همراه با گوشی گلکسی اس ۸، وارد محصولات خود کرد، از این سری پرچمدار جدید حذف شده اند. تصاویر و رندرهایی که از این گوشی منتشر شده اند به این نکته اشاره دارند که درگاه جک ۳٫۵ میلی متری هدفون از این سری حذف شده است. اما بسیاری دیگر از رندرهای منتشر شده از این گوشی، بریدگی کوچکی را در کنار درگاه پورت USB-C نشان می دهند که احتمال می رود مربوط به جک ۳٫۵ میلی متری هدفون باشد. همچنین براساس این رندرهای انتشار یافته، در این سری پرچمدار جدید سامسونگ، جایگاه قرارگیری قلم اس پین (S Pen)، در سمت چپ گوشی خواهد بود. تصاویری دیگر از این دو گوشی را در زیر مشاهده می کنید. (تصویر سمت راست مربوط است به گوشی گلکسی نوت ۱۰ و تصویر سمت چپ مربوط است به گوشی گلکسی نوت ۱۰ پرو)

,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو
,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو

دو روز پیش گزارشی منتشر شد که حاکی از آن بود که این سری جدید گوشی های سامسونگ دارای اسپیکر زیر نمایشگر خواهند بود و هیچ بریدگی در بالای این گوشی ها وجود نخواهد داشت. حال این تصاویر منتشر شده از طرف اولیکسر این ادعا را اثبات می کند و این گزارش را واقعی جلوه می دهد. بر اساس این تصاویر، هیچ بریدگی مربوط به اسپیکر خروجی صدای تلفن در بالای محافظ گوشی یافت نمی شود و همین مورد باعث می شود که ما ذهنیت درستی از این گزارش داشته باشیم. همانگونه که از تصاویر منتشر شده معلوم است، یک بریدگی بزرگ در بالای این گوشی وجود دارد که مربوط به دوربین سلفی این گوشی خواهد بود و این مورد را مدت ها قبل، شرکت سامسونگ تایید کرده و با اطمینان خاطر از آن حرف زده بود. پس بر اساس این ادعا، ما یک حفره مربوط به دوربین سلفی را در بالا و وسط صفحه نمایشگر این سری شاهد خواهیم بود. در پایین می توانید تصویری از صفحه نمایش این گوشی را مشاهده کنید.

,سامسونگ,سامسونگ گلکسی نوت 10,گلکسی نوت 10 پرو

همانگونه که می دانیم، سامسونگ وعده داده است که در تاریخ ۷ آگوست (مصادف است با ۱۶ مرداد ماه) امسال از این گوشی خود رونمایی و عرضه این سری را شروع کند. اگر چه تا به حال اطلاعات زیادی را در مورد این گوشی به دست آورده ایم، اما هنوز هم منتظر شنیدن خبرهای جدیدی از این سری هستیم تا بدانیم که برخی دیگر از شوایعی که امروزه در فضای مجازی در حال گردش اند، واقعی هستند یا فقط جنبه سرکاری و بازار گرمی دارند.

0