مجله سورنا: 

آیفون سازگار با شبکه های نسل پنجم سال 2020 عرضه می شود


,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی

مجله سورنا: آیفون سازگار با شبکه های نسل پنجم سال 2020 عرضه می شود

یکی از منابع نزدیک به شرکت اپل که تا به حال بارها پیش بینی های درستی در مورد محصولات آینده این شرکت داشته، از عرضه آیفون نسل پنجم در سال 2020 خبر داده است.

به گزارش فارس به نقل از ورج، مینگ چی کو که یک سال قبل عرضه سه مدل جدید آیفون توسط اپل را به درستی پیش بینی کرده بود، این بار از عرضه آیفون سازگار با شبکه های مخابراتی 5G در سال 2020 خبر داده است.

 

بزرگترین چالش بر سر راه تولید آیفون نسل پنجم توسط اپل، تولید تراشه های رادیویی جدید سازگار با این گوشی ها بوده است که به نظر می رسد برای غلبه بر این چالش نیز تفاهمی میان کوالکوم و اپل شکل گرفته باشد. اپل پیش از این تراشه های یادشده را با همکاری اینتل تامین می کرد. اما منازعه حقوقی اینتل و کوالکوم مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کرده بود که سرانجام برطرف شد.

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی

به گفته مینگ چی کو اپل در سال آینده یک آیفون کوچکتر 4.5 اینچی و یک آیفون بزرگتر 6.7 اینچی عرضه خواهد کرد که این آیفون از استاندارد مخابراتی نسل پنجم پشتیبانی می کند. البته ممکن است یک آیفون ارزان قیمت 6.1 اینچی هم عرضه شود که احتمالا مجهز به نمایشگر ال سی دی و نه OLED خواهد بود.

 

بر اساس پیش بینی مینگ چی کو تمامی آیفون های اپل از سال 2021 از استاندارد مخابراتی نسل پنجم پشتیبانی می کنند. البته اپل قصد دارد در نهایت و تا سال 2022 یا 2023 از مودم ها و تراشه های ساخت خود در گوشی هایش استفاده کند.