,سونی,گوشی,جدید

مجله سورنا: گوشی جدید سونی در راه است

مجله سورنا: سونی به خاطر گوشی های ضدآبش چند سال گذشته معروف بود و بعضی از کاربران تنها برای دریافت این قابلیت اقدام به خرید این گوشی های هوشمند ژاپنی می کردند. اما حالا اوضاع فرق کرده و شرکت های بیش تری به بخش موبایل های هوشمند وارد شده اند و هر سال محوصلات جدید  و نوآورانه خود را معرفی می کنند. محصولاتی که با قیمت کمی عرضه می شوند و قابلیت های بهترین گوشی های بازار را دارند. به تازگی خبر رسیده که شرکت سونی قصد معرفی یک گوشی جدید را دارد. در ادامه با تکفارس همراه باشید…

همان طور که می دانید شرکت های معروف و حتی ناشناخته و بی تجربه هر سال و شاید هر شش ماه از محصولات جدید خود پرده برمی دارند که این موضوع به تنوع بازار اضافه می کند. سونی هم قبلا یکی از شرکت های فعال بخش موبایل بود. اما این برند نتوانست در برابر تغییرات و توفان ها ایستادگی کند و برای همین به پایین جدول پرفروش ترین شرکت های گوشی هوشمند نزول پیدا کرده. اما انگار سونی قصد برگشت را دارد و می خواهد دوباره از خاکستر بلند شود. این کار تنها برای معرفی گوشی های جذاب و مدرن ممکن خواهد بود. از آن جا که کاربران هر ماه با گوشی های جدید بمباران می شوند و هر ماه فکر آن ها توسط تبلیغات و بیلبورهای شرکتهای مختلف مشغول خواهد شد. در این بین سونی هم می خواهد دوباره به بازار برگردد و محصولات جذاب و ضدآبش را دوباره عرضه کند! یکی از همین محصولات به احتمال زیاد اکسپریا ۱s یا ۱v خواهد بود (در ادامه مطلب از این گوشی هوشمند جدید را با نام سونی اکسپریا ۱s یاد خواهیم برد). حتما اکسپریا ۱ را یادتان است. این گوشی یکی از بهترین های بازار است و قابلیت های زیادی دارد. اما مدل آینده بهتر و قوی تر خواهد بود. اما مهم ترین قابلیت آن، سه دوربین در بخش پشتی است که احتمالا تصاویر خوبی برای شما ضبط خواهد کرد و شما را تبدیل به عکاسی خبره می کند همان طور که می دانید سونی برای سال هاست که در بخش دوربین های دیجیتال فعال است و در این زمینه مدل های زیبا و حرفه ای را عرضه می کند. برترین عکاسان از دوربین های عکس برداری و فیلم برداری این شرکت استفاده می کنند که زبانزد خاص و عام است. همه این ها را گفتیم که بیان کنیم که کیفیت این سه دوربین در گوشی های هوشمند جدید بسیار بالا خواهد بود احتمالا می توانید عکس هایی کم نظیر و با جزئیات زیاد بگیرید.

,سونی,گوشی,جدید

شاید برای شما جالب باشد که بدانید گوشی های سونی هنوز برخی از ویژگی های مدل های قدیمی را با خود حمل می کنند. یکی از همین ویژگی ها که دیگر جذابیت خود را از دست داده، گوشه های تیز است که در دست گرفتن سونی اکسپریا ۱s را با مشکل روبه رو می کنند. در واقع بیش تر کمپلنی ها سعی می کنند پخ بیش تری به گوشه های موبایل های خود دهند تا راحت تر در دست کاربر قرار بگیرد و با آن کنید. اما سونی را که می شناسید! می خواهد امضای خود را بر پای تمامی گوشی های هوشمند خود بزند. خوش بختانه این گوشی جدید نیز ضدآب خواهد بود و می توانید آن را به مدت یک و نیم در عمق یک و نیم متری آب غوطه ور کنید. اما با تمام این اوصاف، سونی تاکید می کند که بهتر است که این قابلیت امتحان نکنید. در واقع سونی اکسپریا ۱s برای زیر باران خوب است و اگر این گوشی را دوست دارید و نمی خواهید به احتمال زیاد خراب شود، بهتر است آن را در استخر نبرید و در آب غوطه ور نکنید. از ما گفتن بود! اما خبرهایی در مورد نمایشگر سونی اکسپریا ۱s نیز متشر شده است. نمایشگر این گوشی هوشمند جدید ژاپنی ها از نوع OLED خواهد بود و کیفیت بالایی خواهد داشت. اما معنی این کیفیت بالا چیست؟ می توان گفت روشنایی صفحه سونی اکسپریا ۱s بسیار بالاتر از رقیبان خود خواهد بود و حتی این قابلیت را دارد تا فیلم ها و انیمه های HDR را اجرا کند. این در اصل چیزی ست که در تلویزیون ها قبلا ممکن بود و حالا با کمک گوشی هوشمندتان نیز می توانید این کار را را انجام دهید. اما هنوز مشکلی هست. به قدر کافی محتوای لازم برای لذت بردن از فیلم های HDR نیست و باید صبر کنید تا فیلم های مورد علاقه تان با این کیفیت به بازار عرضه شوند. اما موضوع ذر این جا تمام نمی شود. اندازه صفحه نیز بسیار مهم است و دلیلی برای خرید سونی اکسپریا ۱s محسوب می شود. به نظر می رسد سونی در این گوشی هوشمند خود یک نمایشگر بزرگ و درخشان ۶٫۷ اینچی را استفاده کند که نظر هر کاربری را به سمت خود جلب خواهد کرد. چیزی که مهم است: کیفیت نمایشگر است. این کیفیت احتمالا FullHD یا QHD خواهد بود بعید است که شرکت سازنده از کیفیت بالاتری مثل ۴K استفاده کند. البته این موضوع را نمی توان کاملا رد کرد. چون که سونی در گوشی های قبلی خودش نیز از این کیفیت بی نظیر استفاده کرده که در هیچ گوشی دیگری دیده نمی شود. پس باید منتظر عرضه سونی اکسپریا ۱s باشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا گوشی جدید شرکت سونی ارزش خرید خواهد داشت؟ شما می توانید نظر خود را به اشتراک بگذارید و همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

0