,5g,اینتل,مدیاتک

مجله سورنا: هوآوی تهیه مودم 5G برای اپل را تکذیب کرد

مجله سورنا: برخلاف اخبار و شایعات منتشر شده اخیر، به نظر می رسد که توافقی بین هوآوی و اپل برای فراهم ساختن مودم های ۵G آیفون ها توسط کمپانی چینی صورت نگرفته است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در ادامه با تکفارس همراه باشید.

در هفته های اخیر، شایعات بسیاری منتشر شده و مدعی شده بودند که هوآوی می تواند به فراهم کننده احتمالی مودم برای اولین نسل گوشی های هوشمند ۵G اپل تبدیل شود. اما حالا، زمانی که این موضوع در اجلاس سالیانه هوآوی مطرح شد، غول تجهیزات مخابراتی چینی هرگونه ارتباط با اپل را برای تهیه مودم های ۵G این کمپانی تکذیب کرد.

اپل با کمپانی های تولیدکننده مودم کوآلکوم و اینتل در زمینه ارتباطات ۴G و LTE دستگاه های خود سابقه همکاری دارد. هم اکنون نیز تنها ۶ کمپانی تولید مودم ۵G را در برنامه های خود قرار داده اند: کوآلکوم، اینتل، هوآوی، سامسونگ، مدیاتک و UniSOC. بنابراین، در شرایطی که اپل قصد دارد تا برای فراهم ساختن چنین قطعه مهمی به سایر کمپانی ها تکیه کند، هنوز مشخص نیست که کدام کمپانی با تولیدکننده آیفون ها همکاری خواهد کرد. نام هوآوی در این زمینه به این دلیل به میان آمد که اپل در حال حاضر با کوآلکوم بر سر حق امتیاز مودم های بکار رفته در آیفون های قبلی اختلاف قانونی دارد.

در جریان اجلاس سالیانه هوآوی، این کمپانی زمانی را به پرسش و پاسخ با خبرنگاران اختصاص داد. زمانی که درمورد احتمال تهیه مودم های ۵G نسل بعدی آیفون ها توسط هوآوی سوال شد، نماینده این کمپانی گفت:

تغییری در استراتژی در نظر گرفته شده برای چیپ های ما ایجاد نشده است و ما هیچ ارتباطی با اپل در زمینه مودم های ۵G نداریم

هوآوی و مودم های Balong 5000 5G آن به عنوان گزینه جایگزین برای مودم های کوآلکوم در نظر گرفته شده بودند اما حالا با تکذیب همکاری هوآوی و اپل، از اینتل و سامسونگ به عنوان محتمل ترین گزینه ها برای فراهم ساختن مودم های ۵G اپل یاد می شود. به هرحال، همانطور که ذکر شد اپل به دلیل جدال های قانونی خود با کوآلکوم دیگر نمی تواند به این کمپانی برای فراهم ساختن مودم های مورد نیاز خود تکیه کند.

شما در این باره چه فکر می کنید؟ به نظر شما سرانجام اپل با کدام کمپانی برای تهیه مودم های ۵G به توافق خواهد رسید؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

0