,سلطه اپل و سامسونگ بر بازار گوشی های رده بالا,گزارش فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۸,‫هوآوی و وان پلاس، تعقیب کنندگان جدی اپل و سامسونگ‎

مجله سورنا: ‫هوآوی و وان پلاس، تعقیب کنندگان جدی اپل و سامسونگ‎p>

مجله سورنا: اگرچه منتظر شرکت های مختلف هستیم تا آمار فروش سالانه خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ منتشر کنند ولی با توجه به کاهش خرید کاربران در صنعت گوشی های هوشمند، گویا باید باز هم یک بازه زمانی دیگری را شاهد باشیم که بیشتر توجه تولیدکنندگان روی محصولاتی است که بیش از ۴۰۰ دلار قیمت دارند بنابراین به نظر می رسد این سری دستگاه ها از دیگر نمونه های موجود فروش بیشتری داشته اند. اگر بخواهیم از همین منظر صنعت گوشی های هوشمند را بررسی کنیم، باید رشد ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ گزارش نماییم زیرا فروش اپل، هوآوی، اوپو، سامسونگ و دیگر شرکت ها در این بین سیر صعودی به خود گرفته اند.

,سلطه اپل و سامسونگ بر بازار گوشی های رده بالا,گزارش فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۸,‫هوآوی و وان پلاس، تعقیب کنندگان جدی اپل و سامسونگ‎

جالب است بدانید که شرکت چینی وان پلاس توانست با فروش پرچمدار خود یعنی وان پلاس ۶ تی و با مشخصات فنی فوق العاده ای که در آن قرار داد، نام خود را بر سر زبان ها بیندازد و با فروشی که داشت، سهم ۱ درصدی را از میان گوشی های پرچمدار به خود اختصاص دهد و این دستگاه را به عنوان یکی از ۵ گوشی برتر دنیا به همه بشناساند. این را هم اضافه کنیم که اگرچه ممکن است رشد ۱ درصدی این کمپانی در آمار سالانه زیاد نباشد ولی در آمار فروش جهانی، این یعنی ۲۰۹ درصد پیشرفت!!!.

اپل در سال گذشته میلادی، از نظر فروش گوشی های پرچمدار، رتبه نخست را به خود اختصاص داد یعنی ۵۱ درصد کل گوشی های بالا رده خریداری شده توسط کاربران، به اپل تعلق داشتند. البته این در حالی است که آمار کمپانی مالک iOS در سال ۲۰۱۷ در همین زمینه ۵۸ درصد بود. سامسونگ و هوآوی در رده های بعدی قرار گرفتند. کمپانی کره ای که در سال ۲۰۱۷ سهم حدود ۲۳ درصدی از فروش گوشی های هوشمند را در اختیار داشت ولی در سال ۲۰۱۸ نتوانست این آمار را باز هم تکرار کند و رقم مربوط به او ۱ درصد کاهش یافت. در این سمت اما، شرایط برای کمپانی چینی هوآوی کاملاً فرق می کرد زیرا در سال ۲۰۱۷ تنها ۸ درصد از آن این شرکت بود ولی در سال ۲۰۱۸ این عدد به ۱۰ درصد رسید.

,سلطه اپل و سامسونگ بر بازار گوشی های رده بالا,گزارش فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۸,‫هوآوی و وان پلاس، تعقیب کنندگان جدی اپل و سامسونگ‎

برندی که مشاهده نام آن در این لیست شاید برای شما هم عجیب باشد، وان پلاس است. این شرکت که در سال ۲۰۱۷ تنها ۱ درصد را به خود اختصاص داده بود، در سال ۲۰۱۸ این رقم را ۶ درصد افزایش داد. لازم به ذکر است که کمپانی همرده وان پلاس یعنی اوپو، در مقایسه با سال ۲۰۱۷ حدود ۸۶۳ درصد پیشرفت داشته است. مطمئناً اوپو باید سیر صعودی خود را مدیون بازار چین باشد زیرا از این طریق و در این کشور آسیایی توانست پس از اپل و هوآوی جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.

در همین حین و در هند و غرب اروپا، وان پلاس عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت. ضمن اینکه توانست در سه ماهه چهارم سال قبل میلادی جزو پنج برند برتر فروشنده گوشی های هوشمند در ایالات متحده لقب بگیرد. البته این را در نظر داشته باشید که در آمریکای شمالی و از نظر فروش گوشی، اپل، سامسونگ، گوگل، ال جی و موتورولا رده های اول تا پنجم را از آن خود کردند.

گوگل هم به عنوان کمپانی مالک اندروید وضعیت راضی کننده ای در سال ۲۰۱۸ داشت چرا که در آمریکای شمالی از میان پنج برند برتر، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد و در غرب اروپا هم پس از اپل، سامسونگ، هوآوی و وان پلاس، پنجم شد.

0