مجله سورنا: هواوی گوشی مقرون به صرفه  P smart Z را با دوربین کشویی و نمایشگر ۶.۵۹ اینچی معرفی کرد. البته زمان دقیق عرضه این گوشی به شکل رسمی مشخص نیست. 

گوشی هوشمند هواویP smart Z نخستین دستگاه چینی با دوربین کشویی می باشد. نمایشگر ۶.۵۹ اینچی این گوشی از نوع LCD بوده و فاقد بریدگی بالای نمایشگر می باشد.

این گوشی مقرون به صرفه بوده و با قیمت ۲۸۰ دلار در آمازون ایتالیا به فروش می رسد. این گوشی در قسمت پشت با طراحی دو بافت مختلف همانند گوشی های شرکت پیکسل دیده می شود.

مجله سورنا: هواوی P smart Z با قیمت مقرون به صرفه و دوربین کشویی به بازار آمد!

حسگر اثر انگشت در آن به کار رفته و دوربین اصلی آن از نوع ۱۶ مگاپیکسلی می باشد. حسگر تشخیص عمق ۲ مگاپیکسلی در پنل پشت به کار رفته است.

دوربین سلفی آن نیز از نوع ۱۶ مگاپیکسلی بوده و کشویی می باشد. این دوربین در یک ثانیه از بدنه دستگاه بیرون آماده و فعال می گردد. دوربین گوشی هواوی بارها مورد آزمایش واقع شده و قادر به تحمل فشاری برابر با ۱۲ کیلوگرم می باشد.

دو دوربین سلفی و اصلی بر مبنای هوش مصنوعی شکل گرفته اند و قادر به ثبت عکس های افزون بر ۵۰۰ صحنه در ۲۲ موضوع مختلف و همین طور عکس های پرتره ای می باشند.

ظرفیت حافظه داخلی آن ها برابر با ۶۴ گیگابایت و رم آن برابر با ۴ گیگابایت است. حافظه آن قابلیت ارتقاء به ظرفیت ۵۱۲ مگابایت را دارا می باشد.