,هواوی ، سامسونگ ، گوشی های منعطف,سامسونگ,گوشی های منعطف

مجله سورنا: گوشی های منعطف جدید سامسونگ

مجله سورنا: سامسونگ قصد دارد دو گوشی منعطف جدید عرضه کند و به نظر می رسد فناوری به کار رفته در این دستگاه ها مشابه با میت ایکس محصول شرکت هواوی باشد. برای ادامه خبر با تکفارس همراه باشید.

دو کمپانی بزرگ هواوی و سامسونگ پیش تر از گوشی های منعطف خود با نام های گلکسی فولد و میت ایکس رونمایی کرده بودند. باوجود اینکه هردو دستگاه در زمره گوشی های منعطف شونده قرار دارند اما فناوری به کاررفته در آن ها متفاوت است. این موضوع منجر شد بحث های تازه ای میان دو شرکت مذکور و البته هوادارانشان پدید آید.

جدا از مشخصات فنی دستگاه ها، تفاوت عمده بین این دو نحوه تا شدن نمایشگر ها است. گلکسی فولد و نمایشگر بزرگ آن به درون دستگاه و هواوی میت ایکس به سمت بیرون تا می شوند؛ پس از تا شدن، قسمت پشتی نمایشگر میت ایکس خاموش می شود.

بسیاری معتقدند که محصول شرکت چینی از طراحی بهتری برخوردار است هرچند که این طراحی منجر به افزایش آسیب پذیری دستگاه نسبت به خراش ها شده است. هواوی و سامسونگ با استدلال های خاص خود فناوری به کاررفته در محصول خود را برتر می دانند.

گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که سامسونگ قصد عرضه دو گوشی منعطف دیگر را دارد و به نظر می رسد فناوری مشابهی با میت ایکس در یک نسخه از آن ها به کاررفته است. در یکی از پتنت های سامسونگ که توسط LetsGoDigital منتشر شده، شکل احتمالی گوشی منعطف سامسونگ فاش شده است.

,هواوی ، سامسونگ ، گوشی های منعطف,سامسونگ,گوشی های منعطف

محصول جدید قطعاً از نسخه پیشین برتری دارد. این گوشی از قطعه ای جدید در میانه دستگاه بهره می برد که به کمک آن می توان هندست را کامل تا کرد. در تصاویر شاهد نوعی قفل نیز هستیم که از آن برای اطمینان خاطر حاصل کردن از تا نشدن دستگاه در حالت تبلت، استفاده می شود.

باوجوداین قفل دیگر نیازی به استفاده از یک لولای محکم برای باز نگه داشتن گوشی در حالت تبلت نیست. اگر سامسونگ چنین دستگاهی را روانه بازار کند اولین گوشی منعطف این شرکت خواهد شد که به جهت بیرون تا می شود.

شما می توانید نظر خود را با به اشتراک بگذارید و همچنین کانال تکفارس را در تلگرام با شناسه techfarscom@ دنبال کنید.

0