مجله سورنا: کد خبر: 1588531/41 زمان: 21:29   1397/11/12 بازدید: 25,001

3 اشتباه مهندس هرناندز؛

کارت زرد، سوریه و استرالیا علیه کاپیتان ژاوی !

ژاوی هرناندز ستاره سابق تیم بارسلونا و هافبک فعلی السد قطر، پیش از آغاز رقابت ها قهرمانی قطر را پیش بینی کرده بود و تنها دو اشتباه در مورد 16 تیم صعود کننده به دور حذفی مسابقات داشت.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های جام ملت های 2019 امارات برای اولین مرتبه با حضور 24 تیم برگزار شد و این بدین معنی بود که تیم های سوم هم شانس صعود داشتند و 4 تیم سوم از 6 گروه مسابقات می توانستند با توجه به عملکردی که داشتند به مرحله بعدی برسند.


در واقع همین قوانین بود که یکی از پیش بینی های ژاوی را خراب کرد و ویتنامی ها در قیاس با لبنان به دلیل دو کارت زرد کمتری که دریافت کرده بودند، موفق به صعود به مرحله یک هشتم نهایی شدند تا یکی از اشتباهات ژاوی در پیش بینی اش رقم بخورد و لبنان از دور مسابقات حذف شود؛ تیمی که طبق پیش بینی های ژاوی باید صعود میکرد.

 

دیگر اشتباه ژاوی هم صعود تیم سوریه با حضور ستاره هایی نظیر عمر الخریبین و عمر السوما بود که تورنمنت بسیاری بدی را پشت سر گذاشتند تا تیمی که امیدواری زیادی برای درخشش آنها وجود داشت با ناکامی و خیلی زود و تنها با یک امتیاز در گروه خود چهارم شود و از مسابقات کنار برود تا فضا برای صعود قرقیزستانی فراهم شود که در مرحله یک هشتم با نتیجه 3 بر 2 به میزبان مسابقات امارات باخت.

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر

مجله سورنا: کارت زرد، سوریه و استرالیا علیه کاپیتان ژاوی !


این دو اشتباه سبب شد تا ژاوی در مرحله یک هشتم دو اشتباه داشته باشد ولی در پیش بینی هشت تیمی که به مرحله یک چهارم صعود می کنند، این ستاره اسپانیایی بی نقص عمل کرد و تمام بازی های این مرحله را درست پیش بینی کرد.


در مرحله نیمه نهایی هم ژاوی یک اشتباه داشت و آن هم عدم صعود استرالیا به نیمه نهایی بود؛ استرالیایی ها در این جام با نمایش ضعیفی که داشتند، سبب شگفتی ژاوی شدند و این امارات بود که با شکست آنها به نیمه نهایی و مصاف با قطری رسید که با چهار گل این تیم را شکست داد و در خانه تحقیر کرد.

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر


در نهایت امشب تیم ملی فوتبال قطر و با ارائه یک بازی تحسین برانگیز موفق به ثبت اولین قهرمانی خود در تاریخ رقابت های جام ملت های آسیا شد تا قضاوت هایی که در مورد ژاوی و پیش بینی هایش به خاطر شاغل بودن در قطر می شد، همگی رنگ ببازد و حالا همه به تیم ملی قطر نگاهی همراه با احترام دارند.