,قطر,تیم ملی امارات,جام ملتهای آسیا 2019

مجله سورنا: شکایت اماراتی برای تغییر نتیجه

مجله سورنا: کد خبر: 1588185/51 زمان: 14:46   1397/11/11 بازدید: 211

شکایت اماراتی برای تغییر نتیجه

در فاصله 24 ساعت به شروع دیدار فینال جام ملت های آسیا اماراتی با شکایت از دو بازیکن قطری امیدوارند تا نتیجه دیدار برگردانند .

به گزارش "ورزش سه"،  در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا دو تیم امارات وقطر در یک دیدار حیثیتی و حساس به مصاف هم رفتند که دراین دیدار قطر با 4 گل امارات را در هم کوبید.


این در شرایطی است که مقامات اماراتی اکنون مدعی شده اند که المعز علی و بسام الراوی که به ترتیب اصلیتی سودانی و عراقی دارند، شرایط لازم برای تغییر ملیت را نداشته اند و بازی کردن آنها برای قطر غیرقانونی است.


اسکات مک اینتایر، خبرنگار استرالیایی AFC در حساب تویترش نسبت به این مسئله چنینی واکنش نشان داده است:


اتحادیه فوتبال امارات در تدارک برای یک ارسال یک اعتراض رسمی به AFC نسبت به حضور غیر قانونی المعز علی و بسام الراوی در تیم ملی قطر است. خبرنگاران محلی مدارکی به من ارائه کرده اند که نشان می دهد مادران این دو بازیکن متولد قطر نیستند. اماراتی ها این شکایت را به AFC ارائه کرده اند و این در حال رسیدگی است.خبربزرگ!


ضمن اینکه شعبه ای از دادگاه بین المللی حکمیت ورزشی (CAS)در رقابت ها حضور دارد و تیم ها می توانند تا سه ساعت بعد از بازی، شکایت خودشان را به آن ارائه بدهند. هرچند با توجه به شرایط و سابقه تورنمنت های بزرگ، بسیار بعید است که در نتیجه دیدار امارات- قطر تغییری ایجاد شود اما شاید همین جوسازی هم باعث به هم خوردن تمرکز قطری ها شود و امارات میزبان را به هدفش که قهرمان نشدن این تیم است، برساند.