مجله سورنا: کد خبر: 1587913/35 زمان: 12:38   1397/11/10 بازدید: 44

روزنامه های دوحه در محاصره تیترهای حماسی و رویایی

بازتاب حضور عنابی ها در اولین فینال جام ملت ها(عکس)

چشیدن طعم اولین فینال آن هم در خاک دشمن دیپلماتیک این روزها و شکست دادن میزبان به اتفاقی بزرگ و رویایی برای مردم کشور قطر تبدیل شد.

به گزارش "ورزش سه"، قطر در دوره ای از رقابت های جام ملت های آسیا درخشان ظاهر شد که کمتر کشی تصور می کرد این تیم بتواند در یکی از سیاسی ترین تورنمنت ها این گونه نتیجه بگیرد و فینالیست شود.

 

طعم شیرین اولین فینال آسیا در حالی شیرین تر شد که عنابی ها موفق شدند امارات میزبان، یکی از دشمنان دیپلماتیک این روزهای خود را در محمد بن زاید به چهارمیخ بکشند و مقتدرانه راهی فینال شوند.


این برد و موفقیت به قدری برای قطری ها حائز اهمیت بود که امروز جلد تمام روزنامه های کثیرالانتشار دوحه در تسخیر تیترهای حماسی و رویایی بود تا نشان از اهمیت این صعود و حضور در فینال معتبرترین تورنمنت فوتبال آسیا در آستانه میزبانی از جام جهانی 2022 داشته باشد. به همین بهانه نگاهی به برخی از این روزنامه ها انداختیم.

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر

مجله سورنا: بازتاب حضور عنابی ها در اولین فینال جام ملت ها(عکس)

 

روزنامه الوطن؛ زدن چهار گل به امارات و صعود به فینال تاریخی؛ عملکرد عنابی ها یک خوشحالی ملی را می طلبد. این روزنانه در بخش پایینی صفحه اول پیام های تبریک شیوخ و سران کشور به ستاره های تیم ملی را منتشر کرد.

 

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر

 

روزنامه الرایه؛ ناراحت و رسوا شدند! با یک عملکرد خوب و گل های متعدد با شادی عمومی به فینال رسیدیم تا اماراتی ها از در پشت ورزشگاه فرار کنند. بازی بزرگ فقط برای تیم های بزرگ است نه تیم های کوچک که با اشک و اهانت می تازند! این روحیه اماراتی هاست که شکستی بزرگ خوردند.

 

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر

 

استاد الدوحه؛ این روزنامه با این تیتر بزرگ "ما در فینالیم؛ شما کجایید؟!" طعنه سنگینی به امارات میزبان زد. همچنین صحبت های فلیکس سانچس سرمربی قطر هم در گوشه بالای جلد منتشر کرد و نوشت:« این پیروزی و افتخار بزرگ برای مردم قطر مبارک باشد. افتخار می کنم به این تیم بزرگ که داریم».

 

 

,قطر,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی قطر

 

روزنامه الشرق؛ پیامی از شاهزاده قطری در دیدار با نخست وزیر ژاپن را منتشر کرد و نوشت:« امیر به تیم ملی افتخار می کند». این روزنامه در ادامه به مطلبی پیرامون این که سیل عنابی ها میزبان را با خود به ته دره برد، اشاره کرد.