,کمیته داوران,علیرضا فغانی,جام ملتهای آسیا 2019

مجله سورنا: داوران پشت دروازه به جای VAR

مجله سورنا: کد خبر: 1587862/34 زمان: 10:27   1397/11/10 بازدید: 1,183

فغانی خبر دارد

داوران پشت دروازه به جای VAR

داور بین المللی فوتبال کشورمان معتقد است در جام ملت های آسیا 2019 با وجود داوران پشت دروازه نزدیک به 14 تا 15 بازی داوران اشتباهات تاثیرگذار داشتند.

به گزارش"ورزش سه"، علیرضا فغانی درباره کلاس یک روزه کمک داوران اضافی (داوران پشت دروازه) گفت: با توجه به اینکه سیستم ویدئو(var)  هزینه سنگینی دارد و هماهنگی های آن نیاز به زمان دارد، کمیته داوران تصمیم گرفت از کمک داوران پشت دروازه در بازی ها استفاده کند. در جام ملت های آسیا 2019 به غیر از هفت از بازی آخر در تمام بازی ها از کمک داوران اضافی استفاده شد. برای راه اندازی این سیستم نیاز به آمادگی و برنامه ریزی خاصی بود که روز گذشته (سه شنبه 9 بهمن ماه)  کلاس خوبی را پشت سر گذاشتیم و داوران به  هماهنگی نسبی دست پیدا کردند.

 

داور بین المللی کشورمان که با سایت فدراسیون فوتبال مصاحبه می کرد در پایان گفت: با توجه به اینکه دو داور دیگر نیز به بازی ها اضافه می شود امیدوارم شاهد اشتباهات کمتری از داوران در نیم فصل دوم باشیم و با تصمیمات صحیح داوری نتایج بهتری برای تیم ها رقم بخورد. هر چند تضمینی نیست که اشتباهات داوری نباشد، همان طور که در جام ملت های آسیا 2019  با وجود داوران پشت دروازه، نزدیک به 14 تا 15 بازی داوران اشتباهات تاثیرگذار داشتند.