مجله سورنا: کد خبر: 1587635/34 زمان: 11:21   1397/11/09 بازدید: 710

ژاپن بازی مالکانه ش را فراموش نکرده است (سند)

اتفاق بزرگ برای تیم ملی ژاپن فقط برد ایران و راهیابی به بازی پایانی جام ملت های آسیا نبود. آنها مالکیت توپ و میدان را هم پس گرفتند تا به طرفداران خود ثابت کنند همان تیم خوب گذشته هستند.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه تیم ملی ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد با یک گل تیم ملی عربستان را شکست دهد خیلی از طرفداران تیم ملی ژاپن و رسانه های این کشور از تیم ملی کشور خود انتقاد کردند. به این خاطر که ژاپنی ها در مصاف با عربستان تنها 197 پاس بهم دادند و از سویی تنها در 24 درصد اززمان بازی صاحب توپ بودند. این انتقادها تا جایی پیش رفت که رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن خطاب به رسانه ها گفت برای ما کسب نتیجه مهم است نه میزان مالکیت توپ و پاس ها و ما از سبک بازی تیم ملی دفاع می کنیم و باید بدانیم گاهی اوقات لازم است که برای کسب نتیجه زیبا بازی نکنی. رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن هم چنین این پیام را به بازیکنان تیم ملی این کشور داد که با هر نتیجه ای در مرحله نیمه نهایی بازی ها مورد احترام خواهند بود.

 

اما ژاپنی ها اکنون باید شادمان باشند. نه فقط به خاطر شکست ایران آنهم با سه گل. به این خاطر که میزان مالکیت ژاپن در بازی با ایران بیشتر به نسبت حریف بود. ژاپن در این بازی در 52.7 درصد از زمان بازی صاحب توپ و میدان بود و از سویی تعداد پاس های بازیکنان تیم ملی این کشور 347 در برابر 301 پاس ایرانی ها به ثبت رسیده است. این اتفاق نشان می دهد ژاپنی ها با بازی مالکانه خداحافظی نکرده اند و تنها برای کسب نتیجه ممکن است در برخی از بازی ها شیوه فوتبال خود را تغییر دهند.

 

,ژاپن,جام ملتهای آسیا 2019,تیم ملی ژاپن

مجله سورنا: ژاپن بازی مالکانه ش را فراموش نکرده است (سند)