مجله سورنا: همراه با جواد عزتی و مهلقا باقری در اینستاگرام

مجله سورنا: همراه با جواد عزتی و مهلقا باقری در اینستاگرام

مه لقا باقری بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است و به همراه جواد عزتی زوج سینمایی محبوب ایران را تشکیل می دهند. مهلقا متولد سال ۱۳۶۰ و جواد متولد ۶۰ هستند ، هر دو همسن.

جواد عزتی

او از سال ۱۳۷۵ به صورت حرفه ایی وارد دنیای بازیگری شده است. عزتی ابتدا در تئاتر فعالیتش را شروع و سپس در سال ۸۱ اولین کار تلویزیونی اش را بازی کرده است.وی در مجموعه های مثل هیچ کس، کمربندها را ببندیم، باغ مظفر، سه دونگ، سه دونگ، مرد هزارچهره، چاردیواری، لطفاً دور نزنیم، دست بالای دست، دردسرهای عظیم[۲] و قهوه تلخ ایفای نقش کرده است. همچنین وی در فیلم طلا و مس ماجرای نیمروز و فرشته ها با هم می آیند نقش آفرینی کرده است. او در سریال های قهوه تلخ و دردسرهای عظیم ۲ نیز حضور داشت که با همسرش مه لقا باقری هم بازی بودند. هم اکنون نیز وی در عرصهٔ تئاتر و سینما فعال است.

فیلم «آینه بغل» به کارگردانی منوچهر هادی محصول سال ۱۳۹۶ که جواد عزتی یکی از نقش های اصلی آن را بازی کرده است، در سه روز اول فروش خود توانست به فروش یک میلیارد و دویست میلیون تومانی دست یابد و رکورد فیلم های «فروشنده» و «ساعت پنج عصر» را بشکند و این اتفاق در کنار فروش فیلم اکسیدان جواد عزتی را تبدیل به پرفروش ترین بازیگر سال ۱۳۹۶ ایران کرد.

مهلقا باقری

وی فارغ التحصیل رشته کارشناسی کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره (۱۳۸۲–۱۳۷۸) و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس ۱۳۸۵ همچنین بیش از ۱۲ سال به صورت حرفه ای در حوزه کارگردانی و بازیگری تئاتر فعالیت دارد و در جشنواره های داخلی و خارجی در کشورهایی نظیر فرانسه، روسیه، اسپانیا حضور داشته است. وی در زمینه طراحی حرکات موزون و دستیار کارگردانی تئاتر نیز فعالیت دارد.در سری اول مجموعه دورهمی در نقش همسر قیمت ایفای نقش نمود.