مجله سورنا: سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تقاضا دارم به کشتی کشور بیشتر شود.

,اخبار ورزشی،کشتی فرنگی

مجله سورنا: بنا: می توانیم شاهد نسل طلایی کشتی گیران باشیم/ از وزارت ورزش درخواست دارم کمبود ها را رفع کند

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفتگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد مسابقات آسیایی پیش رو گفت: هدف اصلی ما مسابقات آسیایی نیست، بلکه مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان که حکم کسب سهمیه را دارد برای ما اهمیت بیشتری دارد. شرایط هر ۱۰ بازیکن خوب است، چرا که گلچینی از بهترین افراد را در اختیار داریم. باید یادآوری کرد همه کشتی گیران جز بهترین‌ها هستند و بازیکنان اکنون با انگیزه تمرینات را دنبال می‌کنند تا هفته آینده به مسابقات اعزام شوند.

شاید نسل کشتی گیران طلایی خواهیم بود

بنا در مورد چهره‌های جوان حاضر در تیم ملی و نسل جوان در کشتی فرنگی مان گفت: خیلی از بازیکنان حاضر در اردو افراد جوانی هستند که به تازگی وارد تیم ملی بزرگسالان شدند، اما همگی جوانان باغیرتی هستند که من امید دارم اگر شرایط به خوبی فراهم شود و بازیکنان در آرامش کامل باشند، مجددا مانند نسل قبلی، شاهد کشتی گیران طلایی خوبی خواهیم بود.

در صورت موفقیت در مسابقات پیش رو، نسبت به ریو پیشرفت خواهیم داشت

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد آینده رشته ورزشی کشتی گفت: صددرصد در مورد آینده کشتی کشورمان برنامه ریزی کرده ایم و با کادرفنی در تعامل هستیم تا مسابقات پیش رو را با المپیک ریو مقایسه کنیم. چرا که در آن بازی‌ها ۲ برنز به دست آوردیم. اگر عملکرد این دفعه ما از ریو بهتر باشد مطمئنا موفق بودیم و نسبت به ریو پیشرفت داشته ایم. البته نگاه ما برای المپیک ۲۰۲۴ مانند مسابقات لندن است. جوانان ما به قدری شایستگی دارند که در این فرجه پنج یا ۶ ساله که تا سال ۲۰۲۴ داریم شاید افتخارات لندن دوباره تکرار شوند.

پس از لندن کشتی ما افول کرد

او تصریح کرد: کلا کشتی آزاد ما در ۲ - ۳ سال اول بعد از این مسابقات خوب بود حتی در مسابقات فرنگی نیز خوب بودیم حتی ۲۰۱۴ نیز قهرمان اول جهان شدیم و در سال ۲۰۱۷ روی سکو رفتیم و سوم شدیم. در مقطعی بعد از لندن در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۴ تغییرات در سمت سرمربی صورت گرفت و همین تغییرات باعث شد پیشرفت آن چنانی حاصل نشود، اما در پایه خوب بودیم. با این حال باز در تلاشیم روز‌های خوب گذشته را در سال ۲۰۲۴ تکرار کنیم.

کشتی ما در برزخ قرار گرفته است

بنا در مورد وضعیت نامعلوم فدراسیون کشتی کشورمان گفت: واقعا کشتی الان تکلیف خود را نمی‌داند و به نظر من ضمن تایید حرف برزگر، باید وزارت ورزش شرایطی بوجود می‌آورد که مدیران از مسابقات المپیک تا المپیک بعدی محک می‌خوردند و ضمن حمایت از آن‌ها اگر نتیجه می‌گرفتند باز هم با آن‌ها ادامه می‌دادند. الان کادر مدیریتی، فنی و حتی کشتی گیر در برزخ به سر می‌برد. امیدواریم هر چه سریع‌تر تکلیف ریاست فدراسیون کشتی معلوم شود.

در کشتی فرنگی مشکل مالی داریم

بنا گفت: فدراسیون تلاش خود را از لحاظ مالی انجام می‌دهد، اما باز هم کمبود داریم. الان اگر نگویم فردا اگر اتفاقی بیافتد می‌گویند بهانه جویی کردیم. فعلا بنی تمیم با هزار سختی شرایط را درست می‌کند. از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تقاضا دارم رسیدگی به کشتی بیشتر شود. عینا شرایط را می‌بینم. المپیک ۲۰۱۲ سه تا طلا می‌گیرد باز با گذشت این سال‌ها همان شرایط از آن موقع تا الان ادامه دار بوده و هنوز هم هست و بهتر است شرایط بهتر از این شود، تغییر کند و تدبیری اندیشیده شود تا نزدیک المپیک این دغدغه‌ها را نداشته باشیم.

بنا در انتها گفت: مسئولان ورزشی وقتی به اردو می‌آیند محبت می‌کنند، اما دغدغه اصلی ما ابزار و امکانات است و بهتر است این امکانات فراهم شود آن وقت اگر خواستند ملاقاتی هم با بچه‌های ما داشته باشند مسئله‌ای ندارد.


قهرمانی و نایب قهرمانی آزاد و فرنگی کاران نوجوان در جام پیروزی ترکیه


انتهای پیام/

مصاحبه با محمد بنا