مجله سورنا: برزیل به دنبال جبران خاطرات تلخ برابر آرژانتین

همه هواداران فوتبال در انتظار رویارویی آرژانتین و برزیل، دو غول منطقه در کوپا آمه ریکا 2019 هستند.


به گزارش "ورزش سه"، دو تیم برزیل و آرژانتین سال هاست که در کسب قهرمانی در کوپا آمه ریکا ناموفق بوده اند اما امسال حداقل یکی از این دو رقیب سنتی به فینال خواهد رسید و آنها می توانند به پایان دادن این طلسم ناکامی امیدوار باشند.

 

دیدار سنتی برزیل مقابل آرژانتین در بلوهوریزنته و همان استادیومی برگزار خواهد شد که سلسائو در نیمه نهایی جام جهانی 2014 با 7 گل مقابل آلمان مغلوب شده و یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ فوتبال خود را تجربه کرد.

 

,فوتبال,تیم ملی برزیل,برزیل

مجله سورنا: برزیل به دنبال جبران خاطرات تلخ برابر آرژانتین

 

برزیل تا به حال مقابل آرژانتین 106 بار به میان رفته که 41 پیروزی، 38 شکست و 26 تساوی حاصل کار این تیم بوده است، اما اگر دیدارهای غیر رسمی و آن بازی هایی که زیر نظر فیفا برگزار نشده را نیز محسوب کنیم، هر دو تیم 42 بار یکدیگر را مغلوب کرده اند.

 

آخرین بار در اوکتبر سال گذشته سلسائو در دیداری دوستانه با یک گل آرژانتین را مغلوب کرد اما آخرین دیدار رسمی آنها به مقدماتی جام جهانی 2018 برمی گردد که آنجا برزیل در خانه با 3 گل آرژانتین را شکست داد.

 

دو رقیب قدرتمند آمریکای جنوبی تا به حال 31 بار در کوپا آمه ریکا به مصاف هم رفته اند که سهم آرژانتین 15 و سهم برزیل 9 پیروزی بوده است و باید دید جدال شماره 32 به سود کدام تیم پایان خواهد یافت.