مجله سورنا: جلسه کمیته برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور مسئولان ورزشی کشور قزاقستان برگزار شد.

,کشتی آزاد،کشتی فرنگی،رقابت های جهانی،اتحادیه جهانی،رئیس کمیته المپیک

مجله سورنا: جلسه کمیته برگزاری مسابقات جهانی کشتی برگزار شد/ تدارک ویژه قزاق ها برای انجام رقابت ها

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه کمیته برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور آریستان بیک محمدیولی وزیر فرهنگ و ورزش، تیمور کولیبایف رئیس کمیته ملی المپیک و سوت مینبایف رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان برگزار شد.

در این جلسه رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان به اشاره به دیدار خود با نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: در این دیدار ما در مورد روند آماده سازی برای برگزاری این مسابقات صحبت کردیم و با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری این رقابت‌ها نمانده است باید با یک رویکرد مسئولانه نسبت به ساماندهی یکی از بزرگترین رویداد‌های دنیا با کمک دستگاه‌های ذیربط و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود اقدام کنیم.

ما اخیرا مسابقات جهانی هاکی را در سالن بایرز آرنا برگزار کرده ایم و این رقابت‌ها تأثیر بسیار خوبی داشت. ما زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری مسابقات بزرگ داریم و می‌توانیم رقابت‌های جهانی کشتی را نیز در سطح بالایی برگزار کنیم. همچنین هیأت رئیسه اتحادیه جهانی در چند روز آینده برای بررسی تمامی شرایط به قزاقستان سفر خواهند کرد.

وزیر ورزش و جوانان قزاقستان نیز در این جلسه با بیان اینکه مسابقات جهانی کشتی یک رویداد بزرگ و بسیار مهم است تصریح کرد: ما بسیار علاقمند هستیم که با همکاری اتحادیه جهانی کشتی این رقابت‌ها را در سطح بسیار بالایی برگزار کنیم.

رئیس کمیته المپیک قزاقستان نیز با اشاره به دیدار خود با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: اطمینان می‌دهم که مسابقات قهرمانی جهان در پایتخت قزاقستان در سطح بسیار بالایی برگزار خواهد شد.

رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روز‌های ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود و در این مسابقات نزدیک به هزار کشتی گیر به میدان می‌روند و در نهایت ۱۰۸ نفر (اول تا پنجم ۶ وزن آزاد، فرنگی و زنان) مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست می‌آورند.انتهای پیام/

قزاقستانی‌ها به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود برای برگزاری مسابقات جهانی کشتی