,قطر,مهدی طارمی,الغرافه

مجله سورنا: پنالتی گیری و چیپ زیبای طارمی در باخت برابر السد

مجله سورنا: کد خبر: 1573120/13 زمان: 20:58   1397/09/11 بازدید: 742

نمایش فوق العاده بونجاح با ۳ گل و ۳ پاس گل؛

پنالتی گیری و چیپ زیبای طارمی در باخت برابر السد

ستاره ایرانی الغرافه در جریان شکست تیمش مقابل السد موفق به گرفتن پنالتی و گل کردن آن شد.

به گزارش "ورزش سه"، در یکی از بازی های هفته چهاردهم لیگ ستارگان قطر تیم الغرافه که مهدی طارمی را مثل تمام بازی های این فصل در ترکیب داشت، از ساعت۱۶:۳۰ امروز در استادیوم خانگی ثانی بن جاسم مقابل السد رده دومی، حریف پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

 

بغداد بونجاح در دقیقه ۱۹ با شوت زمینی از زاویه بسته گل اول السد را به ثمر رساند و ۶ دقیقه بعد هم به اکرم عفیف پاس داد تا او با شوت تک ضرب دروازه یاران طارمی را برای دومین بار باز کند.

 

درخشش ستاره الجزایری السد همچنان ادامه داشت و او در دقیقه ۲۸ ارسال زمینی حسن الهیدوس از جناح راست زمین را مقابل تیرک اول با ضربه بغل پا زد تا سومین گل السد رقم بخورد، اما این پایان کار نبود و در دقیقه ۴۰ این بار اکرم عفیف دبل کرد و از پاس بلند حسن الهیدوس، گل چهارم السد را ساخت.

 

در حالی که نیمه اول با برتری چهار گله السدی ها رو به پایان بود، اکرم عفیف با فرار دوباره از بین مدافعان الغرافه یک پنالتی گرفت تا بغداد بونجاح در وقت های تلف شده آن را تبدیل به گل کرد و هت تریک کند تا یاران مهدی طارمی با شکست ۵ بر صفر راهی رختکن شوند.

 

در دقیقه ۵۲ پس از آنکه گابی، ستاره اسپانیایی السد در محوطه جریمه خودی با ضربه سر پاس به عقب داد، مهدی طارمی برای توپ گیری و گلزنی اقدام کرد که سعد عبدالله، دروازه بان حریف پای ملی پوش ایرانی را زد تا به سود الغرافه اعلام پنالتی شود.

 

مهدی طارمی که در این فصل چهار پنالتی گرفته و پنج گل به ثمر رسانده بود، پنالتی مقابل السد را در حالی که سعد عبدالله به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، با چیپ تماشایی که به تیرک افقی برخورد داشت، تبدیل به گل کرد تا اختلاف به ۴ گل کاهش پیدا کند.

 

چهار دقیقه پس از گل طارمی، اکرم عفیف همانند نیمه اول موفق به گرفتن پنالتی شد که این بار خود پشت توپ ایستاد تا با گل کردن آن در ریباند، همانند بغداد بونجاح در این مسابقه هت تریک کند.

 

در حالی که بغداد بونجاح می توانست در دقیقه ۶۳ در موقعیت تک به تک گل هفتم السد را به ثمر رساند، به سمت چپ پاس داد تا حسن الهیدوس نیز بعد از دو پاس گل نیمه اول، این بار موفق به گلزنی شود.

 

نمایش فوق العاده بغداد بونجاح بعد از سه گل و دو پاس گل، همچنان ادامه داشت و او در دقیقه ۸۶ به حسن احمد پاس داد تا این بازیکن گل هشتم السد را به نام خود ثبت کند و یاران مهدی طارمی سنگین ترین شکست فصل را با نتیجه ۸ بر یک برابر حریف آسیایی پرسپولیس متحمل شوند.

 

یاران طارمی با این باخت سنگین خانگی ۱۸ امتیازی و در رده ششم جدول لیگ ستارگان قطر ماندند و السد نیز با ۳۲ امتیاز همچنان در رتبه دوم قرار گرفت و با توجه به تساوی امشب الدحیل صدرنشین برابر الریان، اختلاف خود با این تیم را به ۳ امتیاز کاهش داد.

 

بغداد بونجاح، با عملکرد عالی در بازی امشب برابر الغرافه که با سه گل و سه پاس گل برای او به همراه بود، تعداد گل های خود در ۱۳ بازی برای السد را به عدد ۲۶ رساند تا با ۹ گل بیشتر نسبت به یوسف العربی ستاره مراکشی الدحیل، در صدر جدول گلزنان لیگ ستارگان قطر قرار بگیرد.