,برانکو ایوانکوویچ (سرمربی),پرسپولیس تهران

مجله سورنا: فرمول طلایی برانکو برای رسیدن به فینال آسیا

مجله سورنا: کد خبر: 1563289/46 زمان: 20:50   1397/08/01 بازدید: 13,330

کامبک در خانه، عادت آسیایی پرسپولیس؛

فرمول طلایی برانکو برای رسیدن به فینال آسیا

تیم پرسپولیس ایران برای سومین مرحله پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه را در زمین خودی برگرداند و صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال پرسپولیس ایران در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا امشب در ورزشگاه آزادی مقابل السد قطر قرار گرفت. پرسپولیسی ها در نیمه اول یک گل از حریف دریافت کردند و حساب کار در مجموع، 1-1 مساوی شد. با این نتیجه پرسپولیسی ها فشار زیادی را تحمل کردند و به یکباره اندوخته بازی رفت خود را از دست رفته می دیدند؛ اما در نیمه دوم ورق به کلی برگشت و پرسپولیس با گل سیامک نعمتی نتیجه بازی را مساوی کرد. نماینده ایران با همین تساوی و با توجه به برد بازی رفت، موفق به صعود به فینال آسیا شد.

 

اما این اتفاق، یعنی برگرداندن بازی در ورزشگاه آزادی اولین بار نبود که برای شاگردان برانکو رخ می داد. این تیم در مراحل قبلی لیگ قهرمانان هم موفق شده بود چنین کاری را در بازی های برگشت که همگی دیدارهای خانگی هم بودند، انجام دهد.

 

پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی در دور برگشت در حالی که موفق شده بود با گل احمد نوراللهی پیش بیافتد، یک گل دریافت کرد و در آستانه حذف قرار گرفت. اما سید جلال حسینی در یک روز باشکوه در واپسین دقایق بازی گل برتری سرخپوشان را به ثمر رساند و این تیم را به مرحله بعد فرستاد.

 

,برانکو ایوانکوویچ (سرمربی),پرسپولیس تهران

 

در یک چهارم نهایی هم این اتفاق به شکل حادتری برای پرسپولیسی ها رخ داد. تیم الدحیل که بازی رفت را به سود خود به پایان رسانده بود، در بازی برگشت هم یک گل به نماینده ایران زد و خود را با اختلاف 2 گل از این تیم پیش انداخت. اما نیمه دوم این بازی هم به شکلی استثنایی برای پرسپولیس پیش رفت. شاگردان برانکو 3 گل به حریف قدرتمند خود زدند و کار را به سود خود خاتمه دادند.

 

,برانکو ایوانکوویچ (سرمربی),پرسپولیس تهران

 

حالا در سومین مرحله متوالی هم تیم پرسپولیس در شرایطی که از حریف خود در خانه عقب بود، نتیجه را برگرداند. البته این مرحله نتیجه پرسپولیس از مساوی به برد تبدیل شد و با مراحل قبلی که باخت این تیم تبدیل به برد یا مساوی شده بود، فرق داشت.

 

,برانکو ایوانکوویچ (سرمربی),پرسپولیس تهران

 

عکس از امیرحسین خیرخواه