مجله سورنا: جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد:

استعفای یک استاندار و ۱۰ فرماندار برای حضور در انتخابات مجلس

,دولت,استعفای متقاضیان حضور در انتخابات مجلس,جمال عرف

مجله سورنا: استعفای یک استاندار و 10 فرماندار برای حضور در انتخابات مجلس

جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس آخرین آمار ۳۰ نفر از مجموعه وزارت کشور برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داده اند.

جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مهلت قانونی برای استعفای متقاضیان حضور در انتخابات مجلس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و ۱۰ نفر از فرمانداران استعفا داده اند، بیان کرد: هیچ کدام از استعفاها صوری نبوده و بلافاصله افراد دیگری جایگزین این نفرات می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه براساس نص صریح قانون، کسی حق استفاده از امکلانات دولتی برای تبلیغ له و یا علیه کسی را در انتخابات ندارد، افزود: نظارت ها به صورت مستمر انجام شده و با افراد متخلف برابر قانون برخورد شده و قطعا در تایید صلاحیت ها این موارد نیز لحاظ خواهد شد.

این مسئول همچنین به موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره قبل، انتخابات در ۳۹ حوزه به صورت الکترونیک برگزار شد و در این دوره نیز در حال رایزنی هستیم و در صورت تایید انتظار داریم در همین تعداد از حوزه ها انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، هر چند دولت آمادگی دارد وارد انتخابات تمام الکترونیک شود.

i​sna.‎​ir