مجله سورنا: علی مطهری: نه مجلس نه وزارت خارجه در جریان سفرهای دیپلماتیک به تهران نیستند

علی مطهری در مورد رفتار اروپایی ها با برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای گفت: ما باید به همان مهلت دوماهه که به اروپا دادیم عمل کنیم. اگر اینها اقدام قابل قبولی انجام ندادند همان ۱۸تیر اقدامات بعدی را انجام دهیم و خیلی معطل آنها نشویم.

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت وگو با عصرایران با اشاره به دیدارهای دیپلماتیکی که این روزها در ایران انجام می شود ادامه داد: این کشورها نگران منافع خودشان هستند و ژاپن هم شامل این اصل می شود.

,سفرهای دیپلماتیک به تهران,عضو کمیسیون فرهنگی مجلس,مجلس

مجله سورنا: علی مطهری: نه مجلس نه وزارت خارجه در جریان سفرهای دیپلماتیک به تهران نیستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: اینکه ژاپن می خواهد میانجی گری کند و یا اگر از طرف سلطان قابوس نماینده ای آمده است، نه مجلس و نه حتی وزیر خارجه در جریان بوده ‎اند و این روش بدی است که مسئولان قانونی در جریان این امور نیستند. ما نمی دانیم چه پیامی آورده شده است و چه پاسخی داده شده است و این خوب نیست.

مطهری با بیان اینکه گزارشی در این زمینه به مجلس ارائه نمی شود گفت: وقتی وزیر خارجه خبر ندارد ما نیز خبر نداریم ،اطلاعاتی که ما داریم این است که وزیر امور خارجه به صورت مستقیم در جریان امور نبوده است و نقشی نداشتند و این درست نیست. چرا که دستگاه رسمی دیپلماسی کشور وزارت خارجه است و باید در جریان باشند.