مجله سورنا: منوچین: آمریکا به دولت جدید ونزوئلا ۱۰ میلیارد دلار فاینانس می دهد

,اخبار بین الملل,اخبار سیاسی,استیون منوچین

مجله سورنا: منوچین: آمریکا به دولت جدید ونزوئلا ۱۰ میلیارد دلار فاینانس می دهد

استیون منوچین گفت: یک گروه از وزیران مالی بر روی یک بسته تامین مالی تجاری کار می کنند که می تواند بعد از روی کار آمدن دولت جدید، ونزوئلا را از بحران اقتصادی و آن خارج کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزیر خزانه داری آمریکا، استیون منوچین، گفت: یک گروه از وزیران مالی بر روی یک بسته تأمین مالی تجاری کار می کنند که می تواند بعد از روی کار آمدن دولت جدید، ونزوئلا را از بحران اقتصادی و آن خارج کند.

 

منوچین در کنفرانس خبری گفت: این گروه که متشکل از ۲۰ وزیر مالی عموماً غربی است، در هفته گذشته در واشنگتن دیدار کردند و قرار است روی فراهم کردن کنسرسیومی حدود ۱۰ میلیارد دلار برای تأمین مالی تجاری کار کنند، که قرار است برای دولت جدید و رونق تجارت، فراهم شود.

 

ونزوئلا وارد یک بحران اقتصادی عمیق شده است که با کمبود مواد دارویی و غذایی و تورم فوق العاده سنگین همراه است. میلیون ها نفر از ونزوئلا به کشورهای همسایه فرار کرده اند.

 

تولید ناخالص ملی از سال ۲۰۱۴ به بعد هر سال کاهش یافته است و انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ با سقوطی ۲۵ درصدی همراه شود.

 

درحالی که روسیه و اغلب کشورهای جهان، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا، را به رهبر قانونی این کشور می دانند، آمریکا و بیش از ۵۰ کشور، که شامل همسایه های بزرگ ونزوئلا هستند، رهبر مخالفان این کشور، خوان گایدائو، را رهبر این کشور می دانند.