مجله سورنا: کره جنوبی: آمریکا می گوید کره شمالی دیدار با پامپئو را لغو کرده است

,دونالد ترامپ,وزیر خارجه کره جنوبی,دیدار پامپئو و کیم یانگ  چال

مجله سورنا: کره جنوبی: آمریکا می گوید کره شمالی دیدار با پامپئو را لغو کرده است

وزیر خارجه کره جنوبی به نقل از مقام های ایالات متحده می گوید، کره شمالی دیدار برنامه ریزی شده برای این هفته بین مایک پامپئو و یک مقام ارشد پیونگ یانگ را لغو کرده است.

به گزارش ایسنا، کانگ کیانگ وا، وزیر خارجه کره جنوبی گفت، کره شمالی پیامی به واشنگتن ارسال کرده؛ مبنی بر لغو دیدار و مذاکراتی که قرار بود بر سر خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره و برنامه ریزی برای دومین دور از مذاکرات بین رهبران کره شمالی و آمریکا صورت گیرد.

 

ساعاتی پیش از این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفته بود، دیدار بین پامپئو و کیم یانگ چال به تعویق افتاده است. او دلیلی برای تعویق این دیدار مشخص نکرده بود و در عین حال گفته بود، چنانچه برنامه زمانی اجازه دهد، آنها دوباره نشست را برگزار خواهند کرد.

 

کیم یانگ چال یکی از بانفوذترین افراد حلقه رهبری کره شمالی است و پیش تر نیز با پامپئو دیدار کرده بود.

 

کانگ کیانگ وا نیز توضیحی نداده است که چرا کره شمالی دیداری که قرار بود در نیویورک انجام شود را لغو کرده است. کانگ به نمایندگان پارلمان کره جنوبی گفت که تصمیم دارد در این مورد تلفنی با همتای آمریکایی خود صحبت کند.

 

وزیر خارجه کره جنوبی گفت: آمریکایی ها به ما گفتند که کره شمالی می گوید دیدار باید به تعویق افتد چون برنامه کاری دو طرف اجازه تحقق آن را نمی دهد.

 

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفته است، عجله ای برای دیدار بین پامپئو و کیم یانگ چال وجود ندارد.

 

ریاست جمهوری کره جنوبی نیز پیش تر گفته بود، تعویق دیدار بین دو طرف پیامدی بر روند مذاکرات بین واشنگتن و پیونگ یانگ ندارد. سئول در ماه های اخیر سخت در تلاش بود تا روند مذاکرات بین آمریکا و کره شمالی ادامه پیدا کند.