مجله سورنا: مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت:هر کشوری بخواهد ندای استقلال سر دهد با واکنش استعمارگران مواجه می شود.

,راهپیمایی 22 بهمن،دهه فجر

مجله سورنا: ولایتی:باید قدر استقلال، امنیت و آزادی خود را بدانیم

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با حضور در میان جمعیت پرشور مردم تهران، در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافت.
ولایتی در حاشیه این راهپیمایی به خبرنگاران درباره  تهدیدات آمریکا به حضور میلیونی مردم در جشن ۴۰ سالگی انقلاب اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها ملت ما را نشناخته اند، ولی ملت ما صبور هستند و باسابقه فرهنگی چند ده هزار ساله ای که دارند  از این گونه تهدیدات زیاد دیده اند.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بعد از ۲۰۰ سال سایه استقلال را بر سر ایران پهن  و دست استعمار غرب را از کشورمان قطع کرده و اختیار خود را به دست گرفته است.
 ولایتی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی اکنون در دست صاحبان اصلی اش یعنی مردم قرار دارد و شعار نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی که شعار اصلی انقلاب بوده، به معنای نفی هرگونه سلطه خارجی است.
مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: «مردم ۴۰ سال پای این انقلاب ایستاده اند و در این راه چند صد هزار شهید تقدیم کرده اند. مردم، این انقلاب را که ثمره راه گذشتگان است به راحتی از دست نمی‌دهند. کودتای ۲۸ مرداد و دوران مشروطه برای ملت ما کافی است تا قدر این انقلاب را بدانند».
وی تصریح کرد: شاهد هستیم که  مردم امسال با چه شور و اشتیاقی در صحنه حاضر شده اند و باوجود همه مشکلات پای  انقلاب اسلامی ایستاده اند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل  با بیان اینکه مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ساقط کردن استبداد است، گفت: هر کشوری بخواهد ندای استقلال و آزادی خواهی سر دهد با واکنش و مقابله استعمارگران مواجه می‌شود، اما ما این استقلال و اقتدار را به دست آوردیم و ما باید قدر استقلال، امنیت و آزادی خود را بدانیم.

انتهای پیام/