مجله سورنا: کرملین ارتباط وکیل ترامپ با مسکو را تایید کرد

,اخبار بین الملل,وکیل ترامپ,ارتباط مایکل کوهن با روسیه

مجله سورنا: کرملین ارتباط وکیل ترامپ با مسکو را تایید کرد

سخنگوی کرملین اذعان کرد، مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا با مقام های روسیه در ارتباط بود تا برای ساخت برج ترامپ در مسکو کمک بگیرد.

به گزارش ایسنا، مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا پنج شنبه گذشته اقرار کرد به کنگره درباره طرح سال ۲۰۱۶ دوران کاندیداتوری دونالد ترامپ برای ساخت برج ترامپ در مسکو دروغ گفته بود. این طرح در نهایت لغو شد اما کوهن در ابتدا گفته بود که این طرح چند ماه پیش از آنکه واقعا تمام شود، متوقف شده بود.

 

در همین حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در حاشیه اجلاس جی۲۰ در آرژانتین به خبرنگاران گفت: در واقع درخواستی از جانب مایکل کوهن بود و او می گفت که این شرکت قصد دارد تا ساختمانی در مسکو بسازد و برای راه انداختن این کسب و کار کمک نیاز داشت. آنها درخواست داشتند تا نشستی با مقام وقت دولت روسیه، سرگئی ایوانف یا من داشته باشند.  

 

به نقل از خبرگزاری راشا تودی، اقرار به گناه مایکل کوهن جرمی را متوجه دونالد ترامپ نکرد و هیچ گونه افشاگری درباره ارتباط احتمالی او با روسیه برای تقلب در انتخابات ۲۰۱۶ نداشت. با این حال رسانه های جریان اصلی و ضد ترامپ از این اخبار استقبال کرده و پیش بینی کردند که این روند به "پایان ترامپ" می انجامد.

 

به گفته پسکوف، کرملین روزانه "ده ها درخواست" از جانب تجار و شهروندان دریافت می کند و بسیاری از آنها خارج از صلاحیت دولت هستند و درخواست کوهن هم به همین شکل بوده است. به این درخواست هم پاسخ مثبت داده نشد.

 

پسکوف افزود: به آنها گفته شد که ریاست جمهوری وارد مباحث ساخت و ساز مذکور نمی شود اما اگر آنها مایل به سرمایه گذاری هستند می توانند در نشست اقتصادی سن پترزبورگ حاضر شوند.

 

با این حال، درخواست کنندگان مذکور هرگز در آن نشست حاضر نشدند.