مجله سورنا: خطر ورشکستگی قطعه سازان/ تولید خودرو متوقف می شود؟

,تولید خودرو,توقف تولید خودرو,ورشکستگی قطعه سازان

مجله سورنا: خطر ورشکستگی قطعه سازان/ تولید خودرو متوقف می شود؟

این روزها زمزمه هایی از احتمال توقف تولید خودرو به دلیل ورشکستگی قطعه سازان به گوش می رسد. مساله صنعت خودرو در حال حاضر در کشور ما یک موضوع دو سر باخت است.

 

از طرفی کیفیت خودروهایی که تولید می شود فاصله بسیارزیادی با استانداردهای جهانی دارد و از سوی دیگر قیمت خودروها برای مصرف کنندگان بسیار بالاست و باعث شده که مردم به راحتی قادر به خرید خودرو نباشند. در چنین شرایطی خودرو تبدیل به کالایی لوکس شده است. با تمام این اوصاف اما در فاصله های زمانی کوتاه خودروسازان و قطعه سازان از قیمت های پایین خودروها و زیاندهی کسب و کار خود صحبت به میان می آورند؛ به طوری که در روزهای اخیر قطعه سازان به قیمت های غیرمعقول خودروها که از سوی شورای رقابت تعیین می شود، اعتراض کرده و معتقدند اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، احتمال توقف تولید خودروها در کشور وجود خواهد داشت.

 

تولید توأم با زیان

در این خصوص مشاور انجمن خودروسازان ایران گفت: تعیین قیمت های نادرست و غیرواقعی از سوی شورای رقابت باعث شده که تولید قطعه و خودرو با زیان همراه باشد و در صورت ادامه این روند با ورشکستگی قطعه سازان، تولید خودرو نیز متوقف خواهد شد. داوود میرخانی رشتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بزرگ ترین مشکل خودروسازان، تولید توام با زیان هنگفت است. قیمت گذاری تحمیلی و غیرواقعی که چند سالی است توسط شورای رقابت صورت می گیرد، بسیار زیان بخش بوده و باعث شده دو شرکت بزرگ خودروسازی در ۶ماهه اول سال جاری پنج هزار میلیارد تومان زیان کنند؛ بنابراین به نظر می رسد اولین قدم وزیر جدید صمت این باشد که جلوی تداوم این ضرر و زیان ها را بگیرد.

 

آسیب قیمت گذاری دستوری

وی ادامه داد: باید به طور کلی قیمت گذاری دستوری و سرکوب قیمت ها متوقف شود و خودروسازان بتوانند در حاشیه بازار فروش خود را انجام دهند و چنانچه قیمت حاشیه بازار بالاتراز قیمت واقعی بود، مابه التفاوت آن به خزانه دولت پرداخت شود. در دو ماه گذشته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئول بررسی قیمت تمام شده انواع خودروها بود که این کار به اتمام رسیده و قیمت ها را به ستاد تنظیم بازار جهت تصویب نهایی، ابلاغ کرده اند.

 

وزیر سابق قدم آخر را برنداشت

میرخانی رشتی تصریح کرد: حق بر این بود که وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت که خود شروع کننده این پروژه بوده و پیشرفت کارها را پیگیری می کرد، کار را تمام کرده و در آخرین روزهای فعالیت خود، مصوبه ستاد تنظیم بازار را امضا و ابلاغ می کرد تا این امر بسیار مهم به تعویق نمی افتاد اما متاسفانه قدم آخر را برنداشت و آن را بر عهده وزیر بعدی گذاشت. وزیر جدید هم که طی یک ماه اخیر درگیر مسائل مربوط به رای اعتماد مجلس و... بود. وی به علت تعدد و پیچیدگی مشکلات فراروی بخش صنعت و تجارت و...، آن قدر مسائل داشته است که هنوز موقعیتی برای ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار پیش نیامده است.

 

مشکلات قطعه سازان

وی با اشاره به سخنان وزیر جدید صمت در حاشیه جلسه اخیر هیات دولت مبنی بر اتخاذ سیاست تثبیت قیمت ها، گفت: اگر قرار باشد قیمت ها تثبیت شده و شرکت ها کماکان متحمل ضرر و زیان باشند، مشکلات بسیار زیادی به وجود خواهد آمد؛ چرا که قطعه سازان قادر به تولید قطعات مورد نیاز خودروسازان نخواهند بود و تولید خودرو کلا متوقف می شود. با تجارب قبلی «رضا رحمانی» از جمله دو سال تجربه کار مستقیم در وزارت صمت، ایشان مطلعند که تمام مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان اعم از داخلی یا وارداتی، در یک سال و نیم گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است؛

 

بنابراین قطعه ساز نمی تواند با قیمت های سرکوب شده قبلی، قطعه تولید کند. اگر شرایط همین گونه پیش برود و گشایشی صورت نگیرد، قطعه سازان یکی پس از دیگری متوقف شده و به تعطیلی کشانده می شوند. بنابراین چنانچه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت هرچه سریع تر فکری برای حل مشکل قیمت گذاری دستوری و غیرواقعی خودرو نکند، خودروسازان و شرکت های قطعه سازی رو به ورشکستگی می روند که اثرات بسیار بد اجتماعی درپی خواهد داشت.

 

ghanoond​aily.‎​ir