مجله سورنا: سانتافه XL؛ بزرگترین خودروی هیوندای تا به امروز

,هیوندای پالیساد,مقایسه خودرو,ویژگی های هیوندای پالیساد

مجله سورنا: سانتافه XL؛ بزرگترین خودروی هیوندای تا به امروز

هیوندای پالیساد کراس اوور که پرچم دار هیوندا بوده و در نمایشگاه ۲۰۱۸ لس آنجلس رونمایی شده است، قصد رقابت با خودرو هایی مانند فورد اکسپلورر، هوندا پایلوت، نیسان پسفایندر و حتی تویوتا هایلندر را در بازار خودرو های کلاس شاسی بلند و کراس اوور دارد.

سانتافه XL، بزرگ ترین شاسی بلندی است که نمایندگی های فروش هیوندای در سراسر جهان، تاکنون آن را ارائه داده اند؛ اما اکنون شرکت کره ای برادر بزرگ تر سانتافه را نیز تولید کرده و قصد دارد آن را بانام پالیساد به بازار پر عطش و محبوب شاسی بلندها عرضه کند.

 

هیوندای پالیساد کراس اوور که پرچم دار هیوندا بوده و در نمایشگاه ۲۰۱۸ لس آنجلس رونمایی شده است، قصد رقابت با خودروهایی مانند فورد اکسپلورر، هوندا پایلوت، نیسان پسفایندر و حتی تویوتا هایلندر را در بازار خودروهای کلاس شاسی بلند و کراس اوور دارد. تا اینجای کار که پالیساد فقط در حد رونمایی و تصاویر اینترنتی بوده است می توان گفت که می تواند در آینده، سهم خود را از این کیک شاسی بلندها برداشته و به رقابت بپردازد.

 

,هیوندای پالیساد,مقایسه خودرو,ویژگی های هیوندای پالیساد

پالیساد ازنظر اندازه در تمامی ابعاد، از سانتافه XL بزرگ تر بوده و به همین خاطر نیز درون کابین آن فضای بیشتری برای سرنشینان ایجادشده است. پالیساد با آخرین فن آوری های عرضه شده توسط هیوندای به بازار خواهد آمد.

 

فن آوری هایی مانند صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی مخصوص سرگرمی، یک صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی مخصوص نمایش اطلاعات موردنیاز، صفحه نمایشی مقابل دید راننده، شارژر بی سیم موبایل، سیستم صوتی قدرتمند و سیستم تهویه مطبوع مخصوص صندلی های عقب، در این شاسی بلند تدارک دیده شده اند.

 

,هیوندای پالیساد,مقایسه خودرو,ویژگی های هیوندای پالیساد

همچنین هیوندای به همین فن آوری ها راضی نشده و حتی یک سیستم مکالمه درون کابین برای سهولت ارتباط برقرار کردن افراد درون خودرو نیز تدارک دیده است.همچنین هیوندای به همین فن آوری ها راضی نشده و حتی یک سیستم مکالمه درون کابین برای سهولت ارتباط برقرار کردن افراد درون خودرو نیز تدارک دیده است.

 

هیوندای پالیساد همچنین برای سرنشینان خود تضمین رانندگی ایمن و البته راحت را با استفاده از سامانه های ایمنی مانند سیستم کمک راننده را داده است. سامانه هایی که می توانند به جدیدترین پرچم دار شاسی بلند هیوندای امکان گرفتن ۵ ستاره ایمنی را از موسسه های ایمنی سنجی خودرو بدهند.

 

,هیوندای پالیساد,مقایسه خودرو,ویژگی های هیوندای پالیساد

در مورد قوای فنی این خودرو نیز می توان گفت که پالیساد، از یک موتور ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری تنفس طبیعی بهره می برد که نهایت ۲۹۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۵ نیوتون متر گشتاور را از طریق یک جعبه دنده ۸ سرعته خودکار به چرخ های خودرو می رساند.

 

ضریب آئرودینامیک پالیساد نیز عدد ۰.۳۳ بوده که در نگاه اول و با مقایسه با خودروی برقی Ioniq این شرکت که با عدد عالی ۰.۲۴ تولیدشده است، شاید چندان رضایت بخش نباشد اما این ضریب، برای یک شاسی بلند بزرگی مانند پالیساد قابل قبول به نظر می رسد.

 

,هیوندای پالیساد,مقایسه خودرو,ویژگی های هیوندای پالیساد

باید گفت که هرچه ضریب آئرودینامیک خودرویی، کمتر باشد، به معنای این است که آن خودرو هم با مقاومت هوایی کمتری روبرو می شود و هم مصرف سوخت کمتری نسبت به دیگر خودروها خواهد داشت.

 

 

chark​han.‎​com