مجله سورنا: تویوتا کرولا هیبرید معرفی شد

,مقایسه خودرو,اخبار خودرو

مجله سورنا: تویوتا کرولا هیبرید معرفی شد

کمپانی تویوتا از نسخه هیبرید سدان کرولا رونمایی کرد که در ظاهر و بخش فنی تفاوت هایی با نسخه استاندارد دارد.

 

چندی پیش کمپانی تویوتا از نسل جدید کرولا رونمایی به عمل آورد و اکنون هم نوبت به معرفی نسخه هیبرید این سدان رسیده است. این نسخه از بهار سال آینده میلادی در ایالات متحده قابل خریداری است.

 

تویوتا کرولا هیبرید از قوای محرکه مشترکی با تویوتا پریوس بهره می برد که از یک موتور ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر و دو ژنراتور تشکیل شده و می تواند ۱۲۱ اسب بخار قدرت تولید کند. برای انتقال این قدرت یک جعبه دنده CVT در نظر گرفته شده و مصرف سوخت این مجموعه به ۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

 

برای تامین قدرت موتورهای الکتریکی، یک باتری نیکل در نظر گرفته شده که در زیر صندلی عقب جای گرفته است. خوشبختانه استفاده از این باتری فضای موجب کاهش فضای داخل کابین در مقایسه با نسخه استاندارد نشده.

 

,مقایسه خودرو,اخبار خودرو

تویوتا کرولا هیبرید چند حالت رانندگی مختلف را در اختیار شما قرار می دهد که شامل استاندارد، Eco برای کاهش مصرف سوخت، Sport برای شتاب گیری بهتر، و EV برای حرکت در حالت تمام الکتریک می شود.

 

تویوتا کرولا هیبرید به سیستم بازیابی انرژی هم مجهز شده که انرژی ترمز را بازیابی می کند. دیفرانسیل هوشمند در حالت کمبود انرژی، قدرت را بین چرخ های چپ و راست تقسیم می کند و در حالت عادی هم به صورت نرمال عمل می کند.

 

,مقایسه خودرو,اخبار خودرو

تویوتا کرولا هیبرید ظاهری بسیار شبیه به نسخه بنزینی دارد. چرخ ها ابعاد ۱۵ اینچی دارند. در داخل کابین یک نمایشگر ۸ اینچی وجود دارد که برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده است. از تجهیزات ایمنی آن هم می توانیم به سیستم پیشگیری از برخورد، کروز کنترل تطبیقی، هشدار حرکت بین خطوط و تشخیص علائم جاده اشاره کنیم.

 

mas​hin3.‎​com