مجله سورنا: نماینده مردم قدس: قیمت خودروهای داخلی بدون کنترل است؛ چرا پراید یک شبه تا مرز ۴۰ میلیون تومان می رسد

,اخبار خودرو,بررسی قیمت خودروهای داخلی,بازار خودرو

مجله سورنا: نماینده مردم قدس: قیمت خودروهای داخلی بدون کنترل است؛ چرا پراید یک شبه تا مرز ۴۰ میلیون تومان می رسد

نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در مجلس با اشاره به پیگیری موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودروهای داخلی بدون کنترل است؛ چرا در یک شب قیمت پراید تا مرز ۴۰ میلیون تومان می رسد.

محمد محمودی شاه نشین در گفت وگو با تسنیم در شهریار، با اشاره به اینکه موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و سئوال از وی در حال پیگیری است، اظهار داشت: در صورتی که جمع سوال کنندگان به حد نصاب برسد و موضوع اعلام شود، وزیر باید ظرف ۱۰روز در کمیسیون حاضر شده و اگر نتواند پاسخگوی نمایندگان باشد استیضاح آغاز می شود.

 

وی عنوان کرد: در این روزها برخی به دنبال تغییر کابینه هستند که تعدادی از نمایندگان با وزیر کشور، برخی با وزیر جهاد و تعدادی با وزیر راه و شهرسازی مخالف هستند که البته همانطور که نمایندگان از پاسخ های وزیر کشور در کمیسیون قانع شدند این احتمال کم است که دو وزیر عنوان شده نیز به مجلس فراخوانده شوند اما بحث وزیر صنعت و تغییر تیم اقتصادی دولت یکی از موضوعات مهمی است که در حال پیگیری است.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی موضوعات کنونی مرتبط با وزیر صنعت به دوره قبلی وزارتخانه برمی گردد افزود: اینکه برخی دسترسی ها به افرادی داده شد بحثی است که نیاز به روشنگری دارد و از آنجا که این وزارتخانه تلفیقی از سه وزارت صنعت، معدن و تجارت است اهمیت بالایی دارد و باید برنامه ای کامل و جامع برای پیشبرد اهداف نظام و بهبود شرایط اقتصادی داشته باشد.

 

چرا یک شبه قیمت پراید ۴۰ میلیون می شود

محمودی شاه نشین تصریح کرد: امروز وضعیت برای قطعه سازان دشوار است که باید شرایط را برای آنها تسهیل کرد و اینکه کارخانجات بزرگ سایپا و ایران خودرو برای بهبود این مشکل و تودیع بدهی های کلانی که به قطعه سازان دارند برنامه مدونی ندارند، قیمت خودروهای داخلی بدون کنترل است تا جایی که در یک شب قیمت پراید تا مرز ۴۰ میلیون تومان هم می رسد، امروز برخی ندانم کاری ها سبب شده که مردم با مشکلات بسیاری روبرو شوند.

 

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس گفت: مجلس امروز جایگاه نظارتی خود را دقیق تر از گذشته در حال پیگیری است و اگر در این میان افرادی که به مجلس می آیند برای برون رفت از این وضعیت برنامه صحیح و قانع کننده نداشته باشند باید برای رفتن آماده شوند.

 

نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در مجلس با بیان اینکه وقتی از برخی افراد سوال می شود و پاسخی ندارند و به جای ارائه پاسخ مناسب به کی بود کی بود من نبودم روی می آورند ناپسند است تأکید کرد: در زمینه معادن، گرانی های بی مورد، صادرات، واردات، نوسانات شدید ارزی، گرفتاری های صنعت، تولید و اشتغال مشکلات بسیاری داریم که باید به طور شفاف رسیدگی شود.

 

اینکه احتکارکننده های واقعی آزاد باشند درست نیست

محمودی شاه نشین ادامه داد: اینکه تعدادی از افرادی که چندین قلم جنس احتکار کرده اند دستگیر شده و احتکارکننده های واقعی آزاد باشند درست نیست و باید شرایط را به سمت مطلوب برگردانیم که در این راستا لزوم حرکت جدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت اجتناب ناپذیر است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقتصاد و اشتغالزایی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، همچنین این شرایط که کشور به بازار خودروهای بی کیفیت دیگر کشورها تبدیل شده اصلا قابل قبول نیست و باید هر طور که می توانیم تلاش کنیم تا شرایط برای عموم مردم بهبود پیدا کند.