مجله سورنا: انفجار ساختمان در محله جنت آباد تهران/ ۱۴ نفر مصدوم شدند؛ سوختگی صددرصد یک نفر

,حوادث امروز,انفجار ساختمان در محله جنت آباد تهران,تهران

مجله سورنا: انفجار ساختمان در محله جنت آباد تهران/ 14 نفر مصدوم شدند؛ سوختگی صددرصد یک نفر

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: حدود ساعت ١٧:٢٦ امروز (شنبه) بر اثر انفجار یک منزل مسکونى در محله جنت آباد تهران ١٤ نفر مصدوم شدند.

مجتبی خالدی در گفت وگو با ایسنا در این باره گفت: دقایقی پیش انفجار ساختمان مسکونی در جنت آباد، خیابان شاهین شمالی به سامانه ١١۵ اورژانس اعلام شد و بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و هشت دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

وی با بیان این که این حادثه هفت مصدوم داشته است، گفت: هفت مصدوم برای ادامه روند درمان به بیمارستان منتقل شدند که یکی از آنها بدحال و دارای سوختگی ١٠٠ درصد بود. شش مصدوم به بیمارستان رسول و یک مصدوم بدحال به بیمارستان مطهری منتقل شده اند. تاکنون پنج نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند. علت این حادثه تاکنون نامشخص است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه اعلام کرد که شش نفر از افراد منتقل شده به بیمارستان خانم های ١٣ تا ۴٢ ساله و یک نفر مرد ٣٨ ساله بودند.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز با تایید وقوع این حادثه، گفت: ابعاد حادثه همچنان مشخص نیست و اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

ملکی با بیان این که این حادثه ساعت ١٧ و ٢۵ دقیقه رخ داده بود، گفت: با اطلاع سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بلافاصله چهار ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به این که این حادثه در طبقه اول یک ساختمان شش طبقه رخ داده بود، اظهار کرد: شدت انفجار به اندازه ای بود که شیشه های طبقات دیگر شکسته بود و در پنج واحد طبقه اول نیز تخریب هایی از ٣٠ تا ٨٠ درصد اتفاق افتاده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر این که این انفجار منجر به شعله وری شدیدی نشده بود و آتش سوزی جزیی ناشی از انفجار به سرعت اطفا شد، گفت: آتش نشانان ۱۴مصدوم را از داخل ساختمان به بیرون منتقل کردند که هفت نفر از آن ها برای ادامه روند درمان به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته وی، بررسی های اولیه کارشناسان حاکی از آن است که وقوع این انفجار ناشی از نشت گاز و ایجاد شعله و جرقه ناگهانی بوده است اما اطلاعات دقیق تر در آینده اعلام خواهد شد.

,حوادث امروز,انفجار ساختمان در محله جنت آباد تهران,تهران