مجله سورنا: کلاهبرداری های میلیونی فقط با ارسال یک پیامک

,معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ,اخبار حوادث,پیامک

مجله سورنا: کلاهبرداری های میلیونی فقط با ارسال یک پیامک

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت کلاهبرداری خبر داد که با ارسال پیامک اقدام به کلاهبرداری های میلیونی می کرد.

به گزارش تسنیم، در پی طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری و ارجاع آن به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، مالباخته در پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پیامکی مبنی بر درخواست واریز مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به شماره حساب ارسالی دریافت کردم؛ همزمان چون قرار بود که همان مبلغ را به حساب یکی از دوستان خود واریز کنم، فکر کردم که پیامک از طرف وی ارسال شده لذا از طریق دستگاه خودپرداز بانکی و بدون آنکه تماسی با دوست خود داشته باشم، مبلغ فوق را به شماره کارت ارسال شده واریز کردم اما بعد متوجه شدم که از بنده کلاهبرداری شده است. 

 

با آغاز اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام "سعید . ر" (۴۰ ساله) شدند که در بررسی سوابق سعید مشخص شد وی دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است.

 

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران در ادامه رسیدگی به پرونده، با شناسایی مخفیگاه متهم در نسیم شهر، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در مورخ پنجم آذرماه ۱۳۹۷ طی یک عملیات غافلگیرانه "سعید . ر" را دستگیر کردند. 

 

متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به بیش از ده ها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرده که با انجام اقدامات ویژه پلیسی تاکنون تعداد ۱۵ نفر از مالباختگان شناسایی شدند که در تحقیقات به عمل آمده از این تعداد مالباخته مشخص شد که متهم بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.

 

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

وی از شهروندان خواست پیش از انجام هرگونه تراکنش مالی، پس از احراز هویت صاحب حساب بانکی مقصد، نسبت به انجام تراکنش مالی خود اقدام کنند.