مجله سورنا: نوید گویی گفت: اگرچه شعار سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بحث برانگیز است، اما جای تعمق نیز دارد.

,ادبیات،نمایشگاه کتاب،کتاب،شعار نمایشگاه کتاب،ناشر

مجله سورنا: پاسخ عضو شورای سیاستگذاری به انتقادات پیرامون شعار نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرنگارحوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در روز‌های اخیر و در آستانه برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، شعار «خواندن، توانستن است» برای این دوره نمایشگاه انتخاب شد.

پس از اعلام این شعار، انتقاد‌هایی در خصوص انتخاب آن مطرح شد و داریوش نویدگویی، عضو شورای سیاستگذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پاسخ به انتقاد‌های وارد شده به مضمون شعار این دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ما گفت: شاید اگر ویرگول میانی شعار نمایشگاه سی و دوم را بردارند، معنای بهتری پیدا کند.

وی افزود:به هر حال شعار سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران براساس جمله (خواندن، توانستن است) مطرح شده و کار‌هایی همچون انتخاب شعار نمایشگاه، یک کار عمومی و همگانی است البته پیشنهاد‌هایی مطرح و ارسال شد، اما انتظار من این است که در مواقعی که یک رویداد فرهنگی برگزار خواهد شد به اندازه‌ای شعار‌های مختلف در سراسر کشور مطرح شده و ارسال شود که دست افرادی که می‌خواهند یک شعار را انتخاب کنند باز باشد، اما هر شعاری که انتخاب می‌شد حرف و حدیث‌هایی به دنبال داشت.

عضو شورای سیاستگذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد:برخی از افراد می‌گویند اگرچه شعار سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بحث‌برانگیز است، اما جای تعمق دارد، زیرا آدم به این فکر می‌کند که آیا به راستی خواندن، توانستن است؟ و من به شخصه فکر می‌کنم که همینگونه است، زیرا خواندن یک بحث، دانستن و آگاهی همگانی است و حتی اگر مطالعات بیشتری در خصوص آسیب‌شناسی‌های سیل داشته باشیم، می‌توانیم در مقابل این رخداد طبیعی مقاومت کنیم.

نوید گویی گفت: امید است که به شعار مطرح شده عمل کنیم تا از شرایط بحرانی اقتصادی و تحریم‌ها رهایی پیدا کنیم.

انتهای پیام/