مجله سورنا: چند کتاب جدید برای بچه ها منتشر شد

,کتاب خانم روشه دلش خوشه,کتاب بچه ها,انتشارکتاب کودکان

مجله سورنا: چند کتاب جدید برای بچه ها منتشر شد

کتاب های «خانم گرانجی آشپز خارجی»، «خانم روشه دلش خوشه» و «خانم ماساتی معلم احساساتی» از مجموعه «مدرسه عجیب و غریب»، «غول اسپاگتی» از مجموعه «ماجراهای کارآگاه ماریلا»، «سده های میانی مصیبت بار» از مجموعه «تاریخ ترسناک» و «دره مردگان راه رونده» از مجموعه «دشت پارسوا» به تازگی راهی بازار شده اند.

به گزارش ایسنا، از مجموعه «مدرسه های عجیب و غریب» کتاب های «خانم گرانجی آشپز خارجی»، «خانم روشه دلش خوشه» و «خانم ماساتی معلم احساساتی» نوشته دَن گاتمَن با ترجمه محبوبه نجف خانی و با تصویرگری جیم پایلوت هرکدام در ۸۸ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۴ هزار تومان در نشر افق منتشر شده است.  

 

 در نوشته پشت جلد «خانم گرانجی آشپز خارجی» می خوانیم: آخه حلزون هم شد غذا؟

خانم گرانجی خنده دار حرف می زند، چون از یک کشور دیگر آمده که اسمش فرانسه است. او خیال می کند سالن استفراغات مدرسه یک رستوران شیک و پیک است! تازه، روی پوره سیب زمینی یک پیغام رمزی نوشته. خانم گرانجی عجیب ترین آشپز کل تاریخ جهان است.

 

 در پشت جلد کتاب «خانم روشه دلش خوشه» نوشته شده است: خانم روشه، معلم زبان اسپانیایی، همه جای مدرسه گیاه دارواش آویزان کرده! از طرفی قرار است توی جشن بزرگ مدرسه آقای ناوال بابانوئل شود، نکند اِی.جِی باز هم دسته گل به آب بدهد و جشن را به هم بریزد؟

 

,کتاب خانم روشه دلش خوشه,کتاب بچه ها,انتشارکتاب کودکان

در نوشته پشت جلد «خانم ماساتی معلم احساساتی» عنوان شده است: ای بابا! این معلم ما هم که مدام اشکش به راه است! ماه شعر ملی است. خانم ماساتی که معلم برنامه بچه های باهوش و بااستعداد است، به شعر و شاعری علاقه زیادی دارد. غروب خورشید را که می بیند، احساساتی می شود و می زند زیر گریه. او فکر می کند پسرها باید احساساتی باشند و مدام با قافیه حرف می زند! یعنی زندگی اِی.جِی دوباره مثل اولش می شود؟

 

دن گاتمن (۱۹۵۵) در نیویورک به دنیا آمد. روان شناسی خواند، مجله منتشر کرد، برای بزرگ ترها کتاب ورزشی درآورد و از این جور کارهای گنده و مهم انجام داد! اما چون عشقش نویسندگی بود، بعد ازهمه این کارها نشست و برای کودکان داستان های طنز نوشت. گاتمن کودکان را خیلی دوست دارد.

 

 همچنین کتاب «غول اسپاگتی»  نوشته کیت پنکهرست با ترجمه ریحانه جعفری از مجموعه «ماجراهای کارآگاه ماریلا» در ۱۷۶ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است.

 

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: هیچ معمایی خیلی پیچیده و هیچ مشکلی حل نشدنی نیست. اما اگر می خواهی کارآگاهی حرفه ای شوی، باید خوب حواست را جمع کنی تا بفهمی آیا واقعا یک غول پاگنده عاشق اسپاگتی توی جنگل مخفی شده است یا نه؟!

 

دیگر کتاب چاپ شده در نشر افق، کتابی از مجموعه «تاریخ ترسناک» با عنوان «سده های میانی مصیبت بار» نوشته تری دیری با ترجمه پیمان اسماعیلیان و تصویرگری مارتین براون است که در ۱۳۶ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و بهای ۲۲هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

 

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: تاریخ با تکه های زشت جاافتاده اش!

 

,کتاب خانم روشه دلش خوشه,کتاب بچه ها,انتشارکتاب کودکان

«سده های میانی مصیبت بار» شما را به روزگار طاعون و جنگ و شکنجه می برد، به دورانی که زنان کلاه های بلند نوک تیز سر می کردند و دهقان ها بدجور بی اعصاب و شورشی بودند.

 

حالا آیا می خواهید بدانید که...

 

دلقک های درباری چه لطیفه هایی تعریف می کردند؟

 

چرا پرهای ماتحت مرغ ها را می کندند؟

 

شیره ده ساله به درد چه کاری می خورد؟

 

پس کتاب را بخوانید تا از تمام حقایق حقارت بار سده های میانی باخبر شوید و به تماشای نمایشی ترسناک تر از همیشه بنشینید؛ نمایشی مرگ بار با حضور سلحشوران گردن کلفت، دهقان های جان برکف و بچه رعیت های بخت برگشته!

 

,کتاب خانم روشه دلش خوشه,کتاب بچه ها,انتشارکتاب کودکان

تاریخ هرگز این چنین ترسناک نبوده است!

 

همچنین «دره مردگان راه رونده» از مجموعه «دشت پارسوا» نوشته مریم عزیزی در ۲۱۶ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۵هزار تومان در نشر افق راهی بازار شده است.

 

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: آبتین زمزمه کرد: «وقتی برگردی!» لحنش معمولی بود اما ریشه موهایش سرخ رنگ شده بود: «این مدت نمی دیدمت اما می دونستم هستی، فقط کاری نکن که دیگه نه ببینمت و نه دیگه باشی.»

 

جام را دستش داد: «اینو توی مغزت فرو کن که باید برگردی و همه چی رو برای آبتین فیروزی هم تعریف کنی. کاری نکن مجبور شم خودم بیام برگردونمت.»

 

,کتاب خانم روشه دلش خوشه,کتاب بچه ها,انتشارکتاب کودکان