مجله سورنا: کشف و ضبط اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان

,اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان,کشف اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان,سیستان و بلوچستان

مجله سورنا: کشف و ضبط اشیای قدیمی در سیستان و بلوچستان

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط تعدادی از اشیای پیش از تاریخ و دوران اسلامی با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردارامیر رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در بیان جزئیات این خبر گفت: یگان حفاظت استان سیستان و بوچستان در راستای اقدامات تعاملی با نیروی انتظامی و در ادامه روند دستگیری سارقین و قاچاقچیان اشیای عتیقه، با بهره گیری از شگردهای تخصصی و صرف ساعت ها کار مراقبتی و ردزنی و چندین روز تلاش بی وقفه، با گرفتن مجوز قانونی از مراجع قضائی با همکاری عوامل انتظامی شهرستان زابل نسبت به شناسایی محل اختفای افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی اقدام کرد.

 

وی افزود: در عملیاتی غافلگیرانه با دستگیری دو نفر متهم ، مقادیری اشیای تاریخی شامل شمشیر، کوزه سفالی، دستبند فلزی، گردن آویز سنگی، سنگ آسیاب و سکه تاریخی متعلق به پیش از تاریخ و متاخر اسلامی از ایشان کشف و ضبط شد.

 

به گفته ی وی در این خصوص اشیای مکشوفه به موزه زاهدان تحویل و افراد دستگیرشده و به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی استان دلالت شدند.