مجله سورنا: تسلیت برای درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد

,ابوالفضل زرویی نصرآباد,درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد,اخبار فرهنگی

مجله سورنا: تسلیت برای درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد

بنیاد شعر و ادبیات داستانی با صدور پیامی، درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد، شاعر، پژوهشگر و طنزپرداز را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در این پیام آمده است:

 

«طنز آیینه تمام نمای جامعه است و در میان اهل قلم آنانی که طنز را برمی گزینند کسانی هستند که می خواهند آیینه دار شادی ها و اندوه های جمعی باشند. طنزنویسان و طنزسرایان با این انتخاب گویی خود را موظف می کنند که شریک شادی ها و غمهای تک تک افراد جامعه باشند و چنین است که بیش و پیش از دیگران تاب زیستن را از دست می دهند.

 

بدون تردید یکی از مهم ترین آیینه داران روزگار ما در طنز "ابولفضل زرویی نصرآباد" بود. شاعر و نویسنده ای توانا که از روزهای نوجوانی در مهم ترین نشریات طنز درخشید و بعدها با کتابهایی تاثیرگذار و درخشان جایگاه خود را در ساحت طنز محکم کرد.

 

درگذشت او در ۴۹۹ سالگی و در حالی که هنوز می توانست بماند و بنویسد و به جوانترها بیاموزد برای طنز روزگار ما فقدانی بزرگ است.

 

 بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان درگذشت ایشان را به خانواده محترم ، جامعه ادبی کشور به ویژه  علاقه مندان این شاعر و انسان دوست داشتنی تسلیت می گوید.»

 

 

ابوالفضل زرویی نصرآباد (زاده ۱۵ اردیبهشت ۱۳۴۸ در تهران) پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری درگذشت.

 

او با اسم های مستعار ملانصرالدین، چغندر میرزا، ننه قمر، کلثوم ننه، آمیز ممتقی، میرزا یحیی و عبدل در نشریاتی مانند گل آقا، همشهری، جام جم، ایرانیان،انتخاب، زن، مهر، کیهان ورزشی، بانو، جستجو، عروس و تماشاگران طنز نوشته است.

 

در تابستان ۱۳۷۱ کیومرث صابری فومنی (گل آقا) در پاسخ به سؤال مصاحبه کننده روزنامه ابرار که می پرسد: «چشم امیدتان در طنز نویسی امروز به کیست؟» می گوید: «…قلمی که عبید و دهخدا در دست داشتند، الان بی صاحب نیست. طنز دارد جان می گیرد. یکی از مشهورترین طنزنویسان امروز ما ـ ملانصرالدین ـ (ابوالفضل زرویی نصرآباد) فقط ۲۳ سال دارد! چراغ ها دارند روشن می شوند. شهر چراغانی خواهد شد…»