مجله سورنا: حسین انتظامی نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت شد

,حسین انتظامی,نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت,رسانه

مجله سورنا: حسین انتظامی نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت شد

نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات معرفی شد.

به گزارش ایسنا، حسین انتظامی که از سال ۱۳۸۳ تاکنون، نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات بوده است، برای هشتمین بار به این عنوان انتخاب انتخاب شد.

 

هفدهمین دوره از انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات در دومین دور خود دقایقی قبل به کار خود پایان داد و بر اساس اعلام نتایج، حسین انتظامی با ۹۵۹ رأی بار دیگر به عنوان نماینده برگزیده مدیران مسوول معرفی شد.

 

انتظامی به عنوان مدیر مسوول نشریه فارغ التحصیلان در این انتخابات شرکت کرده بود.

 

محمد مهدی رحمانیان، مدیر مسوول روزنامه شرق که در این انتخابات با انتظامی رقابت جدی داشت، با ۵۳۸ رأی به عنوان دوم دست یافت و از حضور در هیات نظارت بر مطبوعات باز ماند.

 

در مرحله اول این انتخابات که ۲۶ آبان ماه با مشارکت ۱۷۱۳ نفر از مدیران مسوول واجد شرایط به میزبانی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد هم پیشتاز نتیجه حسین انتظامی بوده است. 

 

بر اساس نتایج شمارش آرا در مرحله اول، حسین انتظامی مدیرمسوول نشریه «فارغ التحصیلان» با کسب ۸۵۲ رأی در انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات بیشترین رأی را از آن خود کرد، اما برای منتخب شدن نهایی به ۵ رأی دیگر نیاز داشت. بعد از انتظامی، مهدی رحمانیان (مدیر مسوول روزنامه «شرق») با کسب ۲۲۲ رای دوم و میلاد زارعی با ۵۲ رای سوم شده بودند.

 

در مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت چه گذشت؟

هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات که ۲۶ آبان ماه برگزار شد به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها، به مرحله دوم رفت.

 

مرحله دوم این انتخابات امروز (۱۱ آذر ماه) با حضور محمد سلطانی فر (معاون مطبوعاتی) و قاضی ناصر سراج (رییس سازمان بازرسی کل کشور و نماینده قوه قضائیه در هیات نظارت بر مطبوعات) برپا شد.

 

محمد سلطانی فر در تشریح جزییات این دوره از انتخابات، گفت: با توجه به اینکه در دور نخست، تعداد مدیران مسؤول شرکت کننده به حد نصاب نصف بعلاوه یک نرسید و از طرفی نفر اول حائز اکثریت ۱+۵۰ درصد را بدست نیاورد، انتخابات به دور دوم کشیده شد. 

 

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم این انتخابات ۳۴۱۵ نفر واجد شرایط رأی دهی به ۹۰ نفر نامزد هستند، خاطرنشان کرد: در دور نخست تعداد نامزدها ۱۲۲ نفر بود که با توجه به قانون و مهلت ارائه شده تعدادی تا ساعت ۹ امروز از حضور در انتخابات انصراف و در مجموع ۹۰ نفر نامزد باقی ماندند.

 

سلطانی فر حضور نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و همچنین نمایندگان پلیس «فتا» در ستاد انتخابات را از جمله تمهیدات اندیشیده شده برای افزایش ضریب امنیت انتخابات عنوان کرد و افزود: هیات ویژه ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور با حضور در ستاد انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات بر روند برگزاری انتخابات نظارت می کند.

 

سپس قاضی ناصر سراج، رییس سازمان بازرسی کل کشور و نماینده قوه قضائیه در هیات نظارت بر مطبوعات،  با حضور در ستاد انتخابات، ضمن بازدید از روند برگزاری مرحله دوم هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسؤول در هیات نظارت بر مطبوعات با اعضای ستاد برگزاری، دیدار، گفتگو و از روند برگزاری ابراز رضایت کرد.

 

ناصر سراج پیشتر عنوان کرده بود: بر اساس برنامه ششم توسعه، برگزاری انتخابات الکترونیک جزو تکالیف است و به علاوه در آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات مصوب سال۱۳۹۴، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف به برگزاری انتخابات الکترونیک شده و در سال ۱۳۹۵ هم این کار را با موفقیت انجام داده و باید به جامعه مطبوعاتی کشور تبریک گفت که در این کار، پیشگام شده اند.

 

بنابراین گزارش، نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات، پلیس «فتا» و نمایندگانی از سازمان بازرسی کل کشور در ستاد انتخابات برای افزایش ضریب امنیت انتخابات در ستاد برگزاری این انتخابات الکترونیکی حضور دارند.