مجله سورنا: ادارات زابل تعطیل شد

,اخبار اجتماعی,تعطیلی اداره ها در زابل,طوفان در زابل

مجله سورنا: ادارات زابل تعطیل شد

در پی اوضاع نامساعد جوی و برودت هوا و بر اساس اعلام معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل و موافقت ستاد مدیریت بحران استان، ادارات شهرستان زابل بجز دستگاه های خدماتی و امداد رسان امروز شنبه تعطیل خواهند بود.

به گزارش ایسنا، فرمانداری زابل قبلا در اطلاعیه ای از تعطیلی مدارس در دو نوبت صبح و عصر خبر داده بود.

 

فرماندار شهرستان زابل گفت: تمهیدات لازم برای اسکان و مصون ماندن افراد بی خانمان و  کارتن خواب ها از سرما اندیشیده شده است .

 

غلامرضا گنجی افزود: همه مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان به حال آماده باش هستند .

 

فرماندار زابل تصریح کرد: نیروهای امدادی و هلال احمر در منطقه حضور دارند تا در صورت لزوم کار امداد رسانی را انجام دهند .

 

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: بیشینه سرعت طوفان در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۴۲ برابر حد مجاز رساند .

 

محمود دیانتی در گفت وگو با ایسنا- اظهار کرد: این طوفان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۴۰۰ متر کاهش داد و سبب شد تا غلظت ذرات گردوغبار با اندازه ۱۰ میکرون در هوای این شهر به ۶۲۶۲ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۴۲ برابر حد مجاز برسد .

 

وی ادامه داد: طوفان گردوخاک و وزش باد شدید علاوه بر زابل در برخی نقاط شمالی دیگر نیز به وقوع پیوست و ضمن کاهش شدید دید افقی، شرایط کیفی هوا را نیز به شدت کاهش داد .

 

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هم اینک دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی زهک به ۲۰۰۰ متر کاهش یافته و تردد در برخی محورهای منتهی به ۵ شهرستان شمال استان را با کندی همراه کرده است.