مجله سورنا: خسارت ۱۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به تأسیسات آب و فاضلاب کشور

,خسارت های سیل,نفت و انرژی,حمیدرضا کشفی

مجله سورنا: خسارت ۱۲۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به تأسیسات آب و فاضلاب کشور

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برآورد خسارت های صورت گرفته نشان می دهد که تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آب و فاضلاب کشور وارد شده است.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸ میلیون نفر از جمعیت ایران تحت تأثیر سیلاب قرار گرفته اند که از این رقم ۱.۶ میلیون نفر روستایی و بقیه از شهرها هستند.

 

وی افزود: ۳۷۸۸ روستا و ۱۲۰ شهر تحت تأثیر سیلاب قرار گرفتند که با وجود تلاش های شبانه روزی، اکنون هیچ شهری فاقد آب شرب پایدار نیست به جز ۳۰ درصد از شهر پلدختر که برقراری آب شرب آن تحت تأثیر مسائل بهداشتی و فنی است و تا رفع این مسائل، آب شرب وصل نمی شود.

 

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: در بخش روستایی از مجموع ۳۷۸۸ روستا، ۳۶۸۰ روستا آبدار شده اند و اکنون در ۱۰۸ روستا، آب شرب قطع است.

 

وی ادامه داد: تاکنون تعداد ۵۰۰ هزار آب بسته بندی شده در بین مناطق سیل زده توزیع شده و بیش از ۱۰۰ اکیپ امدادی از شرکت های مختلف آب و فاضلاب کشور، به مناطق سیل زده اعزام شده اند.

 

کشفی در خصوص میزان خسارات سیل به زیرساخت های تأسیسات آب و فاضلاب کشور اذعان داشت: برآورد خسارت های صورت گرفته نشان می دهد که تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آب و فاضلاب کشور وارد شده که اگر این میزان خسارت، تأمین مالی شود، می توانیم در کمتر از یک سال تأسیسات آسیب دیده را بازسازی کنیم.

 

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه "بحث کیفیت اب شرب خط قرمز مجموعه شرکت اب و فاضلاب کشور است"، گفت: با استقرار تیم هیا متخصص آزمایشگاهی و استفاده و استقرار ازمایشگاههای ثابت و سیار در مناطق سیل زده، کیفیت آب شرب به طور مستمر در حال رصد است.