گاز در ایالت سند خبر داد"> مجله سورنا: پاکستان از کشف میادین جدید نفت و گاز در ایالت سند خبر داد

,ذخایر نفتی پاکستان,نخست وزیر پاکستان,میادین جدید نفتی پاکستان

مجله سورنا: پاکستان از کشف میادین جدید نفت و گاز در ایالت سند خبر داد

 اداره توسعه نفت و گاز پاکستان (OGDCL) اعلام کرد : میادین جدید نفت و میعانات گازی در ایالت «سِند» واقع در جنوب این کشور کشف شده است.

مسئولان بخش انکشافات نفت پاکستان به رسانه های این کشور گفته اند که این میادین جدید در منطقه «تندو محمد خان» کشف شده اند و بنا بر ارزیابی های اولیه ، امکان استحصال روزانه بیش از ۲۸۳ هزار متر مکعب گاز و بیش از ۱۲۰ بشکه نفت خام از این میادین وجود دارد.

 

نخست وزیر پاکستان ماه گذشته ضمن ابراز امیدواری به بی نیازی کشورش به واردات نفت از کشف ذخایر نفت و گاز جدید در جریان حفاری های تازه شرکت های خارجی در آب های ساحلی کراچی خبر داده بود.

 

«عمران خان» گفته بود که با توجه به ذخایر نفتی کشف شده در آب های کراچی، پاکستان نیاز به واردات نفت نخواهد داشت.

 

بر اساس گزارش، گروهی از شرکت های چند ملیتی اواخر دی ماه ۹۷، به منظور کشف نفت و گاز شروع به حفاری اکتشافی در آب های ساحلی پاکستان در فاصله ۲۳۰ کیلومتری کرانه های ساحل کراچی کردند.

 

پیش از این شرکت آمریکایی اکسون موبیل در دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که پس از حدود سه دهه، بار دیگر در بازار انرژی پاکستان سرمایه گذاری می کند.

 

پاکستان پس از ۹ سال وقفه دوباره شروع به حفاری برای کشف ذخایر گاز و نفت در آب های عمیق با هزینه تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار کرده است.

 

یک مقام پاکستانی در سال گذشته گفته بود: ذخایر گازی این کشور بیش از ۲۵۴ میلیارد متر مکعب تخمین زده می شود.