خوش استایل ترین مردان از دید خانم ها

استایل چیست

استایل چیست

مجله سورنا :  براي اشنايي  خوش استایل ترین مردان از دید خانم ها   با مجله سورنا همراه شويد در اين مقاله ما به شما مي آموزيم چطور خوشتیپ  شويد. از همراهی شما متشکرم.

زمانی که یک نفر درباره “استایل” حرف می زند واقعا منظور چیست؟

وقتی درباره استایل حرف می زنیم همه ظاهر بیرونی فرد و مدل لباس پوشیدن یک نفر را مدنظر قرار می دهیم. اما می خواهیم که بدانید استایل چیزی فراتر از اندازه شانه یا مدل کوتاهی مو است.

استایل  یا سبک = بیان و ابراز

استایل ترکیبی از نوع لباس پوشیدن، حرف زدن، حرکت های بدن یا هر چیز دیگری است. در واقع همه ی روش هایی که ما درون خود را به صورت بیرونی نشان میدهیم. این شامل افکار، احساسات، علایق و ارزش ها نیز است. هر چیزی که نمود بیرونی دارد بازتاب دهنده درون ماست.

تاکنون فکر می کردیم با بهبود ظاهر خود می توانیم استایل بهتری بسازیم. اما استایل چیزی نیست که فقط با لباس پوشیدن بهبود یابد. ما آگاه نیستیم که در همه ی ارتباطات درحال ارائه حالات درونی خود هستیم. بهترین حالت این است که از یک فرد نزدیک بخواهیم درباره هرچیزی که درباره ما فکر می کند صحبت کنید، آن وقت می توانیم ببینیم در ساخت استایل درست خود موفق بوده ایم یا نه. یعنی توانسته ایم خود واقعی مان را نشان دهیم.

برای مثال جوان بسیار خوبی را در نظربگیرید که همه او را دوست دارند اما زمانی که با یک خانمها آشنا می شود نمی تواند روابط عاطفی خود را حفظ کند و او را ترک می کنند. اما علت چیست؟ معیارهای زیادی درآن دخیل هستند مثلا تون صدا، ترکیب لباس هایی که انتخاب می کند و یا برخی حالات رفتاری که در فرد مقابل ناامنی ایجاد می کند.

همه ی ما چیزهایی داریم که نیاز به تغییر دارند. اما باید ابتدا این فاکتورها را کشف کنیم آن زمان قدرت تغییرش را به دست می آوریم. هر فردی این توانایی را دارد که خوش استایل و کاریزماتیک شود.

اعتبار خود

سعی کنید برای خود برند داشته باشید و این بستگی به میزان تاثیری دارد که روی بقیه می گذارید. این برند چیزی است که زمانی که درباره شما حرف می زنند ابتدا یاد ان می افتند یا زمانی که وارد جمعی می شوید با آن شناخته می شوید. پس سعی کنید زیباترین بُعد خود را نشان دهید. مردم تنها به شنیدن اکتفا نمی کنند و شما را زیرنظر خواهند داشت تا زمانی که این برای آنها ثابت شود. این بدان معنانیست که مدام به فکر و عقاید دیگران اهمیت دهیم بلکه در برخی موقعیت ها مانند محیط های کاری یا رسمی که برایتان مهم هستند شما به این نکات نیاز دارید.

پوشاک و مد

پوشاک ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می دهد. قبل از این که دهان خود را برای حرف زدن باز کنید لباسهای شما معرف تان هستند. این باعث می شود افراد حرف هایتان را طبق آنچه برداشت کرده اند فیلتر کنند.

برخی لباس های زبان ویژه ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می تواند به شما در ایجاد چشم انداز مناسب کمک کند. مثلا یک مرد را در یک کت و شلوار شیک گران قیمت تصور کنید اولین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که این فرد مدیر یک شرکت یا مجموعه است.

نظافت شما

مراقبت از خود و نظافت بیشترین چیزی است که به چشم می آید. زیرا مردم را متمایل یا زده از معاشرت با شما خواهد کرد.

مثلا در نگاه یک مرد، یک خانم با موهای ابریشمی و سالم را تصور کنید که او را زیباتر و قابل احترام تر می بیند تا زمانی که یک خانم با موهای نامرتب و ضخیم و وزدار را می بینند کمی عقبگرد می کنند.

دقیقا همین مثال با معیارهای مختلف برای آقایون نیز مصداق دارد. بنابراین بیشتر به خود اهمیت دهید.

غیرکلامی

با توجه به مطالعات انجام شده ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی هستند. حالت های صورت لبحند، اخم و چین خوردگی ها و … همه مفهوم های بسیاری در خود دارند. یک فرد با صدای ناخود آگاه بلند برای ما یک انسان سلطه گر خواهد بود و به ما احساس عدم امنیت را منتقل می کند.

سبک زندگی و ارزش های شما

شیوه زندگی ما همه وابسته به ارزش های ما است. اگر ماجراجو باشیم به دنبال فعالیت های پرخطر مثل چتربازی، از ارتفاع پریدن و … می رویم. زمانی تصور می شد که ما می توانیم آن چیزی را که نیستیم نشان دهیم و درواقع فیلم بازی کنیم اما مطالعات نشان داده اند که هزاران نشانه وجود دارد که زندگی مارا فاش می کند.

اما با این حال استایل چیزی است که ما می توانیم آن را بسازیم و بهبود ببخشیم. فقط کافیست که مواردی که در بالا ذکر شد را مورد تفکر قرار داده و روی خودمان و بهترشدنمان کار کنیم.

استایل شخصی چیست؟

حتما تاکنون بارها در مطالب مربوط به مد و فشن کلمه استایل شخصی را شنیده اید. استایل شخصی چیست؟ چطور می توانیم استایل شخصی خود را پیدا کنیم و به آن وفادار باشیم؟ آیا لباسی که می خرید با استایل شخصی شما سازگار است؟ این مطلب را بخوانید تا پاسخ این سوال ها را پیدا کنید.

استایل شخصی چیست؟

استایل شخصی تم کلی لباس هایی است که در کمد لباس های خود پیدا می کنید، البته اگر استایل شخصی داشته باشید. استایل شخصی شما بیانگر شخصیت شما است، با ظاهر و اندام شما هماهنگ است و به همه اعلام می کند که شما چطور فردی هستید. البته به تعداد هر فردی می توان استایل شخصی داشت اما استایل های شخصی را در چند دسته طبقه بندی می کنند که البته این طبقه بندی ها به معنای محدود کردن هر استایل نیست و صرفا ویژگی های کلی هر دسته را بیان می کند. شما می توانید با تحلیل علایق و شخصیت و موقعیت خود یک استایل شخصی انتخاب کرده و تا پایان عمر به آن وفادار باشید.

استایل کلاسیک

 • لباس پوشیدن بر خلاف مد روز
 • استفاده از لباس ها و پارچه های با کیفیت
 • رنگ های خنثی مثل مشکی و سفید و خاکستری و کرم
 • آرایش کم و رنگ موی طبیعی
 • اکسسوری های ساده و کوچک
 • تلقین کننده تخصص، اعتماد و مالکیت

استایل خانمانه

 • فرم های زنانه و رمانتیک در لباس ها
 • استفاده از پارچه های لاکچری و طرح دار مثل پلنگی، ساتن و تور
 • موهای بلند و فر رنگ شده با آرایش متوسط
 • اکسسوری های کوچک و متوسط با فرم های آنتیک مثل مروارید
 • تلقین کننده ظرافت و زنانگی

استایل شجاعانه

 • لباس های دارای فرم و ساختار غیر کلاسیک مثل فرم نامتقارن
 • رنگ های تند و غیر منتظره و ترکیب نامتجانس آن ها
 • مدل موی عجیب و آرایش های غیر عادی و جلب توجه کننده
 • اکسسوری های بزرگ و چشم گیر و براق
 • تلقین کننده جذابیت و شجاعت و اعتماد به نفس

استایل راحتی

 • لباس های راحت و کلاسیک غیر مد روز و مشابه لباس های مردانه
 • تقریبا بدون آرایش و با مدل موی ساده و راحت
 • اکسسوری های مینیمال، ساده و کاربردی
 • تلقین کننده دوستانگی و راحتی و روحیه ورزشکاری

استایل هنری

 • لباس های هنری با استایل خاص و ترکیب های غیر منتظره
 • تنوع در مدل و رنگ مو و آرایش
 • تنوع در اکسسوری ها و عدم تقید به سبکی خاص
 • تلقین کننده خلاقیت و دید خاص هنری

استایل سطح بالا

 • لباس های رسمی، مرتب، شیک و گرانقیمت با پارچه های لاکچری مثل ابریشم و کشمیر
 • ترکیب تک رنگ لباس ها بدون طرح
 • مدل موی کلاسیک مرتب و شیک با رنگ طبیعی
 • آرایش طبیعی با تاکید روی چشم ها
 • اکسسوری های گران قیمت مثل جواهرات اصل با استایل کلاسیک
 • تلقین کننده مالکیت، وقار و ثروت                                                      

جذاب‌ترین اندام‌های بدن مردان از دید خانم‌ها

برویم سر اصل مطلب. مهم نیست مانند خدایان یونان باستان باشید، یا یک پسر عوضی! محققان ثابت کرده‌اند که خانم‌ها معمولا افراد جذاب و خوش قیافه‌ را برای روابط کوتاه مدتشان انتخاب می‌کنند. پس بهتر است کمی روی خودتان کار کنید!

خب، حالا که این را گفتیم، به طور خلاصه و بدون هیچ ترتیب خاصی، قصد داریم ویژگی‌هایی از مردان که زنان عاشق آن هستند را برایتان بگوییم، نه فقط اندام‌ها، بلکه خصوصیات و ویژگی‌هایی که به چشم خانم‌ها می‌آید.

بعضی از آن‌ها را می‌توانید در باشگاه بدست بیاورید، اما بعضی دیگر، به ژنتیک شما بستگی دارد، متاسفم! در هر صورت، این مقاله یک دید کلی به شما می‌دهد که خانم‌ها چه چیزی را می‌پسندند.

۱. یک شکم شش تکه‌ی خوب

در تحقیقی که در دانشگاه ایلینویز انجام شده است، از نظر خانم‌ها عضلات شکم، جذاب‌ترین عضلات در بدن مردها هستند. قابل درک است که عضلات شکم در جلو و میانه‌ی بدن قرار دارند، پس به ناچار چشم زنان در اولین نگاه به آن‌جا می‌افتد، البته قطعا بعد از چهره‌تان و در حالی که لباس نپوشیده‌ باشید.

خوش شانس هستید که می‌توانید در باشگاه تمرین کنید و عضلات شکمتان را پرورش دهید، اما شانس زیادی برای تغییر چهره‌تان نخواهید داشت. بهتر است روراست باشیم، خانم‌ها اینقدرها هم سطحی نگر نیستند.

بر اساس کتاب گوردون پاتزر «Looks: Why They Matter More Than You Ever Imagined»، مردانی با حجم زیادی چربی در ناحیه‌ی شکم، میزان کمتری تستسترون در بدنشان ترشح می‌شود، که باعث کاهش میل جنسی و کاهش قابلیت باروری‌شان می‌شود.

۲. باسن سخاوتمندانه!

وقتی پشتتان به خانمی است، او به هیچ وجه به پشت سرتان یا پشت پاهایتان نگاه نمی‌کند. سورپرایز! بر اساس نظرسنجی سایت AskMen، خانم‌ها هم به اندازه‌ی آقایان از باسن خوششان می‌آید (خیلی خب، شاید نه به اندازه‌ی آقایان!) طبق مطالعه‌ای که بر روی ۱۰۰ زن انجام شد، اکثرا اظهار کردند باسن عضلانی را دوست دارند، یعنی وقتی دارید فوتبال یا بسکتبال نگاه می‌کنید، شریکتان، باسن و پشت پاهای شما را دید می‌زند.

۳. شانه‌هایی پهن و قوی

مطالعات دانشگاه آلبانی نشان می‌دهد رضایت جنسی خانم‌ها، رابطه‌ی نزدیکی با جذابیت‌ و چهارشانگی شریکش دارد. پیشنهاد به مردهایی که شانه‌های افتاده دارند: باشگاه بروید و تمرین کنید.

بر اساس کتاب دیوید پرت «In Your Face: The New Science of Human Attraction» شانه‌های پهن و ورزیده، همیشه نشانه‌ی قدرت و مردانگی‌ است. علاوه بر این، مردانی که شانه‌های پهن‌تری نسبت به دور کمرشان دارند، معمولا زود‌تر و بیشتر از دیگر مردان رابطه‌ی جنسی خواهند داشد.

۴. کمر مخروطی و عضلانی

در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله‌ی Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد، آمده است که ۷۹ درصد خانم‌ها، پهنای پشت آقایان (منظور نسبت پهنای شانه به دور کمر است) را یکی از عوامل جذابیت‌ آن‌ها می‌دانند. چهارشانگی و اندام اصطلاحا هفتی، حتی می‌تواند قد مردان را از نظر جذابیت، تحت‌الشعاع قرار دهد.

۵. بازوهای قوی و سفت

در آماری که سایت HerCampus.com از ۱۰۰ دختر دانشجو در سراسر کشور گرفت، اکثرشان بازو را یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیت مرد‌ها معرفی کردند. به نظر خانم‌ها، بازو‌های عضلانی نشان می‌دهد که شما به خوبی از بدنتان مراقبت کرده‌اید، و همچنین اعتراف کرده‌اند که دوست دارند بازوان مردان از درون آستین تی‌شرت یا کتشان مشخص باشد! بازوان قدرتمند، یعنی مرد می‌تواند از زن محافظت کند، و بی شک یعنی می‌تواند او را بلند کند…

۶. سینه‌های خوش تراش

همانطور که قبلا هم در کتاب پرت «In Your Face: The New Science of Human Attraction» گفته شد، خانم‌ها علاقه‌ی بیشتری به مردانی با اندام ورزیده دارند: شانه‌های قوی، کمر باریک، سینه‌ و شانه‌ی فراخ. خانم‌ها ترجیح می‌دهند مردان ورزیده باشند نه چاق و یا دارای عضلات بسیار حجیم. شما یک سینه‌ی محکم می‌خواهید، نه سینه‌های عضلانی خیلی بزرگ، فقط مقداری حجم کافی است.

۷. صورت شما

بر اساس تحقیقی که در مجله‌ی Journal of Personality and Social Psychology منتشر شده است، زنان به مردانی جذب می‌شوند که چهره‌شان نشان دهنده‌ی تمایلشان به تمرین باشد. همچنین بر اساس گزارش روزنامه‌ی LA Times زنان، بیشتر علاقه دارند با مردانی که از نظر جنسی بالغ‌تر هستند دوست شوند.

این یعنی خانم‌ها دوست دارند مردان، چشمانی درشت و دماغی متوسط یا کوچک داشته باشند (ویژگی‌های یک چهره‌ی Baby Face)، فک کشیده و استخوان گونه‌‌ی پهن (ویژگی‌های یک چهره‌ی بالغ). خانم‌ها می‌خواهند که مردان ظاهری خوب و مهربان داشته، اما در باطن، پسر شری که قوای جنسی‌اش را ابراز می‌کند باشند.

۸. لبخند مرموز

همیشه پسران شرور جذاب هستند. مطالعاتی که در دانشگاه British Columbia صورت گرفته، نشان می‌دهد زن‌ها، از نظر جنسی کمتر به مردان مهربان و خندان تمایل دارند! هشدار: ممکن است بعد از خواندن این مطلب، اخمو و جدی شوید!

در حالی که لبخند برای ارتباطات اجتماعی ضروری است، خانم‌ها در نگاه اول، بیشتر به مردانی که ظاهری مغرور، قدرتمند و کمی اخمو دارند تمایل پیدا می‌کنند. در اولین برخورد کمی مرموز و تودار برخورد کنید، وقتی او را به دست آوردید، با او بخندید.

۹. دست‌های قدرتمند

خانم‌ها به جزئیات دقت می‌کنند. در نظرسنجی سایت AskMen، خانم‌ها اظهار کرده‌اند که عاشق دست مردان هستند، زیرا حقایق زیادی را راجع به آن‌ها بازگو می‌کند، مثلا شغلش چیست، چقدر به نظافت اهمیت‌ می‌دهد و چقدر مهارت‌های فنی دارد. دستان بزرگ، نشانه‌ی مردانگی است، البته احتمالا این را خودتان می‌دانید.

۱۰. موهای صورت

مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله Journal Evolution & Human Behavior منتشر شد، نشان می‌دهد که زنان، ترجیح می‌دهند صورت مردان ته ریش پری داشته باشد. ریش بلند، ته ریش کم و صورتی که کاملا اصلاح شده، جذابیت کمتری برای زنان دارد. البته به عنوان شوهر آینده‌شان، به افرادی که ریش کامل و قابلیت‌ فرزند پروری خوبی دارند، علاقمند و وابسته می‌شوند.

خوش استایل ترین مردان از دید خانم ها
5 (100%) 1 رای
منبع مجله سورنا