مجله سورنا: در این بخش به ارائه طرز ساخت کاردستی دایناسور با استفاده از مقوا، کاغذ و وسایل بی استفاده می پردازیم،که امیدواریم از تماشایی آن لذت ببرید.

یکی از سرگرمی های جذاب برای اغلب کودکان ساخت انواع کاردستی می باشد، بخصوص زمانی که کودکان دریابند، با وسایل بسیار ساده همچون کاغذ و مقوا و همچنین وسایل بی استفاده نیز می توانند، انواع کاردستی های زیبا با طرح ها و شکل های خاص بسازند. یکی از این مدل های ساده بر ساخت کاردستی کودکان، کاردستی دایناسور می باشد، که در ادامه با آن آشنا می شوید.

مجله سورنا: خلاقیت های زیبا برای ساخت کاردستی دایناسور با کاغذ، مقوا و وسایل بی استفاده

ساخت دایناسور با مقوا

کاردستی دایناسور با استفاده از وسایل ساده

همواره اکثر بچه ها از پیشنهاد ساخت کاردستی حیوانات استقبال می کنند و این کار را با علاقه و هیجان خاصی انجام می دهند. بنابراین ساخت کاردستی دایناسور ممکن است برای کودکان جالب و هیجان انگیز باشد، به همین منظور در این بخش می توانید انواع ایده ها و طرح های متفاوت و زیبا برای ساخت دایناسور را مشاهده نمایید. ساخت هر کدام از این طرح ها به وسایل خاص نیاز ندارند و با وسایل ساده ای همچون مقوا، کارتون، کاغذ رنگی، چسب، ظروف یک بار مصرف، رول دستمال کاغذی و قیچی به راحتی می توان دایناسور با گونه های متفاوت ساخت.

ساخت دایناسور با ظرف یکبار مصرف

ساخت دایناسور با کارتون

کاردستی رول دستمال کاغذی به شکل دایناسور

    ایده جالب ساخت دایناسور

ساخت انواع دایناسور با کاغذ رنگی

مدل جدید ساخت دایناسور

ساخت دایناسور با وسایل ساده

طرح خلاقانه برای ساخت دایناسور

ساخت دایناسور با جعبه کارتونی

یکی دیگر از انواع کاردستی دایناسور اوریگامی می باشد، که تنها وسیله مورد نیاز برای آن کاغذ اوریگامی است. اوریگامی (واژه ژاپنی و به معنای تا کردن کاغذ) طرفداران زیادی در جهان دارد، چرا که با استفاده از تا های هندسی می توان اشکال مختلفی از کاغذ ساخت.

اوریگامی دایناسور

یک مدل دیگر برای ساخت دایناسور، کشیدن نقاشی دایناسور می باشد. که می توان پس از رنگ آمیزی، نقاشی را درون قابی زیبا قرار داد و بر روی دیوار اتاق کودک نصب کرد.

نقاشی دایناسور

از اینکه تا پایان با این مطلب در مجله آرگا همراه بودید از شما عزیزان سپاسگزاریم و امیدواریم ساخت کاردستی کودکانه دایناسورها مورد رضایتان قرار گرفته باشد. و نیز علاوه بر افزایش خلاقیت کودکان باعث آگاهی آن ها در مورد پیشینه زمین، و زندگی دایناسورها در گذشته های دور گردد.