مجله سورنا: افراد ممکن است در طول عمر خود رژیم های غذایی متفاوتی را تجربه کنند؛ بعضی از رژیم ها سخت و طولانی است، بنابراین ممکن است بازدهی کمی داشته باشد. در این میان رژیم لاغری سیب زمینی یکی از رژیم های غذایی مؤثر است.

تصور اغلب افراد بر این است که سیب زمینی موجب چاقی و اضافه وزن می باشد ولی باید گفت که تاثیر آن در لاغری و چاقی افراد بستگی به نحوه مصرف سیب زمینی دارد. در ادامه در مورد رژیم لاغری سیب زمینی اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

رژیم لاغری سیب زمینی

سیب زمینی از جمله خوراکی های پر طرفدار می باشد که استفاده از آن در غذاهای ایرانیان بسیار متداول است، همچنین به عنوان وعده های غذایی به حساب می آید. وقتی از رژیم سیب زمینی صحبت می کنیم منظورمان سیب زمینی سرخ کرده و چیپس نیست، زیرا مصرف آنها علاوه بر این که موجب چاقی می شود، می تواند باعث ابتلا به برخی از بیماری ها شود؛ بنابراین نحوه مصرف سیب زمینی نقش زیادی در کاهش لاغری افراد دارد.

مجله سورنا: رژیم لاغری سیب زمینی

افراد چاق به دلیل اندام نا متناسب خود، ضمن اینکه دچار کمبود اعتماد نفس می شوند، ممکن است با بیماری هایی مانند کلسترول بالا، فشار خون بالا و درد مفاصل درگیر باشند، از این رو همواره سعی کنید که وزن خود را در حالت متعادل نگه دارید، زیرا چاقی معمولا نتیجه عادت غذایی نا سالم، کم تحرکی و عدم تعادل هورمون ارثی است. همچنین چاقی می تواند موجب بروز مشکلاتی از جمله نا باروری، سرطان و ناراحتی های قلبی شود.

ترکیب سیب زمینی و ماست برای لاغری

۲ عدد سیب زمینی پخته شده، یک فنجان ماست و مقدار خیلی کم نمک را با هم مخلوط کرده و به طور منظم مصرف نمایید. تهیه و مصرف این ترکیب ساده می تواند در کاهش وزن مؤثر واقع شود.

برای این منظور سیب زمینی های پخته شده را له کنید و ماست را به آن اضافه کرده، سپس نمک را اضافه کرده و خوب هم بزنید. این مخلوط را هر شب به مدت دو ماه مصرف کنید. توجه داشته باشید که سیب زمینی آپ پز بعد از پخته شده باید فوراً مصرف شود، بنابراین از نگهداری آن در یخچال برای شب های دیگر پرهیز کرده و سعی کنید این ترکیب لاغری را هر شب به صورت تازه آماده کرده و میل نمایید.

ماست و کشک دارای مقدار زیادی پروتئین و کلسیم بوده و همچنین مانع تجمع چربی می شود. ضمن اینکه ماست و سیب از کالری پایینی برخوردار هستند. توجه داشته باشید که قبل از امتحان هر نوع رژیم غذایی حتما با پزشک مشورت نمایید، زیرا ممکن است برخی از رژیم های لاغری با مزاج شخص سازگار نبوده و نتیجه عکس داشته باشد.