مجله سورنا: موهیتو رستورانی | آموزش روش موهیتو به سبک رستورانی در منزل با دو طعم

مجله سورنا:  

در این بخش روش تهیه موهیتو رستورانی که دارای طعمی عالی است را به همراه نکات طلایی برای طعم بهتر می خوانید و امیدواریم که از طعم این نوشیدنی خنک لذت ببرید.

موهیتو یکی از نوشیدنی های خنک و خوش طعم است که می توانید در روزهای گرم تابستان این نوشیدنی را در منزل تهیه کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید. برای تهیه این موهیتو به سبک رستورانی روش های زیادی وجود دارد و می توانید با این روش ها موهیتو بی نظیری درست کنید.

آموزش روش تهیه موهیتو رستورانی در منزل

نوشیدنی سرد مانند مهیتو، شربت تخم شربتی، شربت خاکشیر و شربت آلبالو یکی از بهترین روش ها برای خنک کردن بدن در فصل گرما می باشد که می توانند باعث رفع عطش شوند و تشنگی را از بین ببرند و می توانید باصرف مدت و هزینه ای کم این نوشیدنی دلپذیر را تهیه کنید.

 

روش اول :

برای تهیه این نوشیدنی به روش اول نیاز به مواد زیر دارید:

مواد لازم

 • آب 3 پیمانه
 • شکر سفید یک و نیم پیمانه
 • برگ نعنا تازه 2 پیمانه
 • آبلیمو یک پیمانه
 • آب گاز دار یا سودا 8 پیمانه
 • لیموترش برای تزیین نوشیدنی

طرز تهیه موهیتو رستورانی با شکر

برای تهیه کردن این نوشیدنی در ابتدا 2 پیمانه آب را با شکر ترکیب کنید و در ظرفی مناسب بریزید و آن را 5 دقیقع در ماکروفر بگذارید تا شکر در آب حل شود و پس از مدت زمان ذکر شده، محلول شکر و آب را بیرو بیاورید و خوب هم بزنید و نعنا را به محلول موهیتو اضافه کنید و 5 دقیقه صبر کنید تا مایه نوشیدنی طعم نعنا را به خود بگیرد.

در مرحله بعد روش تهیه موهیتو رستورانی برگ های نعنا را از درون مایه موهیتو بیرون بیاورید و خوب فشار دهید تا عصاره نعنا خارج شود و سپس شربت لیمو و آب لیمو و باقی مانده آب را درون یک پارچ بزرگ بریزید و تمام مواد را خوب با هم ترکیب کنید و شربت نعنا را به مایه نوشیدنی موهیتو اضافه کنید و در آخر هم آب گازدار را به مواد اضافه کنید و تمام مواد را با هم ترکیب کنید و موهیتو را در یخچال بگذارید تا خنک شود و سپس نوشیدنی موهیتو را با کمک یخ و برش های نازک لیمو میل کنید.

 

روش دوم

روش دوم موهیتو هم اسان است و نیاز به مواد زیر دارید:

مواد لازم 

 • نعنا 8 برگ بزرگ
 • لیموترش 2 عدد
 • عسل 1 قاشق غذاخوری
 • یخ به میزان لازم
 • اب گازدار یا دلستر لیمویی یک قوطی

روش تهیه موهیتو رستورانی با عسل

برای تهیه کردن موهیتو رستورانی در ابتدا لیمو ترش ها را با پوست خرد کنید و سپس آنها را در مخلوط کن یا میکسر بریزید. عسل و یخ را به لیمو ترش ها اضافه کنید و میکسر یا مخلوط کن را روشن کنید و مواد را بقدری هم بزنید تا به صورت پودر شوند.

در مرحله بعد روش تهیه موهیتو رستورانی نعناهای شسته شده و خرد شده را در میکسر بریزید و در آخر هم آب گازدار یا دلستر لیمویی را به مواد اضافه کنید و سپس موهیتو را در لیوان های بلند برای سرو بریزید و سپس میل نمایید.

 

 

نکات طلایی برای طعم بهتر

در صورت تمایل می توانید برای تیره شدن رنگ موهیتو و طعم بهت آن لیمو ترش را با پوست در میکسر بریزید و سپس آن را به موهیتو اضافه کنید.

در صورتی که از طعم پوست لیمو خوشتان نمی آید می توانید که پوست لیموها را بگیرید و سپس آب آنها را هم بگیرید و با مایه موهیتو ترکیب کنید.

برای دستور تهیه این نوشیدنی به سبک رستورانی باید مقدار نعنا را بیشتر کنید.

 

◘ لیموناد زرشک ◘ آبمیوه های تابستانی

 

امیدواریم که با انجام دادن این دو روش موهیتوی خوشمزه رستورانی را به بهترین شکل در منزل درست کنید و طعم آن لذت ببرید.

تعداد رای: 0 و امتیازات: 0