مجله سورنا: بیوگرافی جوانه دلشاد و همسرش | جوانه دلشاد در زندگی شخصی

مجله سورنا: بیوگرافی جوانه دلشاد و همسرش

جوانه دلشاد متولد 20 شهریور 1369 می باشد. او متولد شهر رشت می باشد و تحصیلات وی : فارغ التحصیل شیمی کاربری است ودر حال حاضر دانشجوی رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی میباشد، یک برادرش فوت شده و با مهران مدیری وارد قاب تلویزیون شد.

 

مهران مدیری بازیگران زیادی رابه دنیای بازیگری معرفی کرد که بعد ها هنرمندان درخشانی در سینما و تلویزیون شدند. یکی از چهره های جوانی که با فیلم مهران مدیری به دنیای بازیگری راه یافت جوانه دلشاد بازیگر نقش عاطفه در سریال حوالی پاییز است.

 

جوانه دلشاد نخستین بار با سریال ویلای من ساخته مهران مدیری به دنیای بازیگری راه یافت اما پیش از ان در چند تئاتر در رشت روی صحنه رفته بود.

 

ازدواج و همسر جوانه دلشاد

جوانه دلشاد هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

 

شروع فعالیت هنری جوانه دلشاد

فعالیت خودرا در سن 20 سالگی با تئاتر در رشت آغاز کرد. هم زمان با تحصیل در رشته شیمی، کلاس های بازیگری فن بیان و بدن را گذراند، حضور جدی در سه تئاتر بنام های سه خواهر چخوف، قتل با طعم ماکارونی و رازهای پنهانی را نیز در رشت دارد.

 

تست قلب یخی

برای دیدن مهران مدیری و تست در سریال قلب یخی به تهران آمد. برای این سریال تست داد اما مدتی بعد توسط دستیار مهران مدیری برای بازی در ویلای من به تهران خواسته شد تا نخستین تجربه بازی در جلوی دوربین رابا این سریال درسال 1392 بدست آورد.

 

دومین تجربه او نیز با شوخی کردم و سپس درحاشیه مهران مدیری بود.

 

عکس پدر و مادر جوانه دلشاد

 

موافق پدر برای مهاجرت به تهران

در همان سال 92 به تنهایی از رشت به تهران مهاجرت کرد؛ باوجود این که او قبلا نیز تمایل به حضور در تهران و بازی را داشت با مخالفت پدرش مواجه بود، اما این بار اعتماد پدر به مهران مدیری باعث شد اجازه حضور دراین شهر بزرگ را از خانواده بگیرد.

 

ورود به عرصه سینما

حضور در سینما رابا فیلم فرزاد مؤتمن آغاز کرد سپس فیلم سینمایی آپاندیس به کارگردانی حسین نمازی را کار کرد و بعد از چند کار کوتاه در فیلم بهمن به کارگردانی مرتضی فرشباف درکنار فاطمه معتمدآریا را تجربه کرد.

 

الگو های بازیگری و دوست نزدیک

جوانه دلشاد کار بازیگران زیادی را دوست دارد اما در تئاتر الگوی خودرا پانته آ پناهی معرفی می کند و سینما فاطمه معتمد آریا و ژاله صامتی را دوست دارد، خانوم دلشاد با لیلا ایرانی رفاقت نزدیکی دارد.

 

نقش دختر معتاد

من دوست دارم همه ی نقش ها را تجربه کنم، به نظرم دوست دارم نقش دختری که اعتیاد داره را بازی کنم، چون هیچی ازش نمیدونم دوست دارم بدونم چیکار کنم، باید چجوری باز کنم، دنبالش برم و فکر کنم.

 

اینستاگرام جوانه دلشاد

پیج اینستاگرام جوانه دلشاد به آدرس زیر فعال است :

javaneh.delshad

 

فیلم شناسی جوانه دلشاد

تئاتر سه خواهر

تئاتر راز های پنهان

سریال شوخی کردم « 1392»

سریال ویلای من «1392»

سریال در حاشیه « 1392»

فیلم بهمن « 1393»

تله فیلم سرزمین

فیلم سینمایی آپاندیس«1396»

سریال حوالی پاییز «1397»

 

تجربه کار با مهران مدیری

خیلی آسون تر از کار کردن با کارگردان های دیگه بوده، حالا من تجربه با کارگردانای که داشتم تا هم اکنون کار با مهران مدیری خیلی آسان تر و اسون بود خیلی مهروبن ولی در عین حال جدی هستند، خیلی تو کارشون احساس اسانی می کنید و یکی از خوبیاشون اینه که ایشون بازیگرند، خودشونو جای بازیگرا قرار میدن و بهترین امکاناتو براشون فراهم می کنند و این که کاملا امنیت و امکانات رو فراهم می کنند.

 

سینما یا تلویزیون

توی یه دوره ای واقعا دوست دارم تئاتر کار کنم یه دوره ای دوست دارم سینما، واقعا به حس و حالم بستگی داره وقتی میرم یه تئاتر خوب می بینم واقعا دوست دارم تئاتر کار کنم ، هردوتا، سینما و تئاتر را دوست دارم تو زندگیم باشند.

 

مطالعه و ورزش و پرسپولیس

خیلی زیاد مطالع می کنم، اخیرا دارم کتاب های آقای چارلز بوکوفسکی رو میخونم بنام کتاب عامه پسند، تو ورزشم بدمینتون بازی میکنم، فوتبالی آن چنانی نیستم ولی بازی های پرسپولیس رو نگاه میکنم.